LEGO Mindstorms EV3 robotkatsed loodus- ja täppisteaduste ning tehnoloogia (LTT) ainetes

Kokkuvõttev lühikirjeldus Koolitus on suunatud õpetajatele, kes tahavad oma põhikooli või gümnaasiumi loodus- ja täppisteaduste ning tehnoloogia (LTT) aineid muuta põnevamaks läbi robotkatsete! Kasutame Vernier andureid!
Toimumise aeg: 10.04.2017 - 11.04.2017
Kontaktpäev:
  • Koolituspäev (10.04.2017 09:00 - 11.04.2017 17:00)
Osalejate arv: 10 kuni 12 osalejat Grupp on täis
Hind osalejale: 180 €

Koolitusel osalemine on tasuta lasteaias, üldhariduskoolis ja kutsekoolides töötavale:

• õpetajale
  • haridustehnoloogile

Koolitus on tasuta tingimusel, et koolitus läbitakse täies mahus. Tutvu koolitusel osalemise tingimustega.

• Heilo Altin (Robootika MTÜ)
Korraldav asutus: Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus
Projektijuht: Katrin Kiilaspää, katrinkiilaspaa@gmail.com
Toimumise koht: Jõhvi Gümnaasium
Aadress: Hariduse 5b JõHVI VALD 41534

Õpetaja võtab ükskõik millise sama seeria töölehe ning kasutama seda koolitunnis õige metoodika alusel demonstreerimaks ainega seotud teema valdkonda.

Sihtgrupid: Põhikooli ja gümnaasiumiastme loodus-, keemia-, füüsika- ja matemaatikaõpetajad.
Haridustasemed: Üldharidus, Kutseharidus
Eesmärgid: Koolituse eesmärk on anda õpetajatele arusaam, kuidas olemasolevate töölehtede baasil kasutada roboteid ja Vernier andureid ainetöös. Koolituse tulemusena saab õpetaja valida, milliseid õppematerjale kasutada ning oskab neid rakendada sõltumata sellest, kas ta on selle töölehe koolitusel läbinud või mitte. Ühe eksperimendi läbiviimiseks on arvestatud üks koolitund.

LEGO Mindstorms EV3 edasijõudnutele on suunatud õpetajatele, kes tahavad oma põhikooli või gümnaasiumi LTT aineid muuta põnevamaks läbi robotkatsete! Mõned katsed ei vaja isegi arvutit ega programmeerimist, robotid on eelprogrammeeritud ning kasutatakse eksperimentides kui vahendit.
Koolituse sisuks on eksperimentide järgi proovimine ning avastamine uurimusliku õppe meetodil. Kahe päeva jooksul läbib osaleja oma valikul kuni 16 sisukat eksperimenti ning tuletatakse meelde põhitõed Newtoni II seadusest kuni sirge võrranditeni ja mõõdetakse inimese tasakaalu.

10 põhikooli LTT ainevaldkondi toetavat eksperimenti:

• Loodusõpetuse plokk (Roboti sõidupikkusehindamine, Roboti kiiruse hindamine, Roboti mehhaanilise töö arvutamine)
  • Füüsika plokk (Valguse peegeldumine, Kineetilineja potentsiaalne energia)
  • Keemia plokk (Akvaarium, Lahuse hägusus)
  • Matemaatika plokk (Graafiku lugemine, Saadarobot teele, Saada robot punkti x,y)

12 gümnaasiumi LTT ainevaldkondi toetavat eksperimenti:

• Füüsika plokk (Kiirenduse leidmine, Newton II, Trossitõmbejõud, Nurkkiirus, Impulss, Pendel, Hõõrdejõud)
  • Keemia plokk (Hapnik klassiruumis)
  • Matemaatika plokk (Sin-Cos, Vektorarvutused, Sirgevõrrand, Õige nurga leidmine)

Õppematerjalide väljatöötamist on toetanud Euroopa Liidu Sotsiaalfond läbi „Kaasaegse ja uuendusliku õppevara ühiskasutuskorralduse toetamine“ ja  Euroopa Liidu Ühtekuuluvuspoliitika Fondi prioriteetse suuna nr 1 „Ühiskonna vajadustele vastav haridus ja hea ettevalmistus osalemaks tööturul“ meetme “Kaasaegse ja uuendusliku õppevara arendamine ja kasutuselevõtt“ raames.

Koolituse läbiviimist toetab Euroopa Liidu Sotsiaalfond läbi „Kaasaegse ja uuendusliku õppevara ühiskasutuskorralduse toetamine“.

Õppevorm: kombineeritud
Osalemise eeldus: Eelteadmised valdkonnast ning ainest. Arvuti kasutamise oskus keskmisel tasemel.

Läbitud on vähemalt 16 eksperimenti.

Koolituspäev - Üldinfo
Toimumise aeg: 10.04.2017 09:00 - 11.04.2017 17:00
Koolitajad: Heilo Altin (Robootika MTÜ)
Toimumise koht: Jõhvi Gümnaasium