Tuleviku Õpetaja: Õpetaja digitaalses ühiskonnas

Kokkuvõttev lühikirjeldus Koolituse käigus saad teada, kuidas digiajastul tagada enda ja oma õpilaste turvalisus internetis. Räägime veebis kättesaadavate materjalide kasutamise võimalustest ja oma tööde autorikaitsest.
Toimumise aeg: 17.09.2014 - 08.10.2014
Läbiviimise keel --
Hind osalejale: 65 €
Korraldav asutus: Harno
Projektijuht: Triin Saar, Triin.Saar@harno.ee
Õpisündmuse/ kursuse veebilink: http://www.tulevikuopetaja.ee/moodu...
Toimumise koht: HITSA Nutiklass
Aadress: Akadeemia tee 21/4 , Mustamäe linnaosa, 12616 , Harju maakond , Eesti
Lisainfo: Kontaktseminarid toimuvad:
17. september kell 15.00-18.00
24.september 15.00-18.00
1. oktoober 15.00-18.00
8. oktoober 15.00-18.00

Kuna tegemist ei ole arvutiklassiga, siis on igal osalejal vaja kaasa võtta oma arvuti!

Kursusel osalemine on alus-, üld- ja kutsehariduse õpetajatele tasuta eeldusel, et koolitus läbitakse täies mahus.

NB! Kui kursusele registreerunu loobub kursusest ilma, et teavitaks sellest koolitajat vähemalt 7 päeva enne kursuse algust ja/või ei lõpeta kursust, esitatakse talle arve summas 65.- eurot.

Alus, üldharidus- ja kutsekoolide õpetajate kulud katab HITSA Innovatsioonikeskus.

Koolituse läbinud osaleja:

- oskab võrrelda enda ning teiste digitaalset identiteeti reaalse identiteediga (ISTE 4.c.)
- planeerib teadlikult enda digitaalse identiteedi haldust võttes arvesse digiajastule vastavaid ohutu ja eetilise kasutuse põhimõtteid (ISTE 4.a.)
- tunneb erinevaid veebipõhiseid ühistöö- ja suhtlusvahendeid (ISTE 4.d.)
- oskab kasutada veebipõhise ühiskirjutamise vahendit koostööks reaalajas (ISTE 4.d.)
- otsib avatud sisulitsentsiga materjale ning kasutab neid uute teoste koostamisel (ISTE 4.a.)
- viitab korrektselt teiste autorite teostele (ISTE 4.a.)
- tunneb võrdse ligipääsu põhimõtteid (ISTE 4.b.)
- kasutab ja kohandab lihtsamaid sisuhaldusvahendeid (ISTE 4.d.)

Sihtgrupid: Alus-, üld-, kutse- ja kõrgkoolide õpetajad ja õppejõud, haridusvaldkonna spetsialistid.
Eesmärgid: Mooduli läbimine loob valmisoleku digitaalsete vahendite vastutustundlikuks kasutamiseks järgides digitaalse etiketi, ohutu kasutamise, autoriõiguse, viitamise ja võrdse ligipääsu tagamise põhimõtteid.

Mooduli käigus saad teada, kuidas näeb välja Sinu digitaalne jalajälg ja kuidas digiajastu kodanikuna tagada enda ning oma õpilaste turvalisus internetis. Interneti efektiivseks kasutamiseks projektitöös ja koostööks uurime ning katsetame mitmeid põnevaid võimalusi ja vahendeid.

Lisaks tutvume autoriõiguse teemadega õpetaja vaatest ja õpime süstemaatiliselt ning korrektselt viitama teiste autorite töödele. Mooduli lõpetuseks saame koos praktiliselt avastada, kuidas õppematerjalide valimisel ja loomisel erivajadustega kasutajatega arvestamine tegelikult meie kõigi elu lihtsamaks teeb.

Õppevorm: kombineeritud
Osalemise eeldus: Eelmooduli “Õpetaja pädevused digiajastul” iseseisev läbimine, mille tulemusena on kursusel osalejal loodud oma digitaalne arengumapp. Eelmoodulit on võimalik läbida iseseisvalt, selle materjalid leiate siit: http://tulevikuopetaja.hitsa.ee/eelmoodul/

Moodul loetakse positiivselt läbituks ja väljastatakse sellekohane tunnistus, kui:

- õppija on sooritanud kõik kolm kodust ülesannet;
- õppija on osalenud vähemalt kolmel kontaktpäeval.

Märksõnad: tuleviku õpetaja
Väljatöötaja: HITSA
1 kontaktseminar
1 kontaktseminar - Üldinfo