Inimõiguste põhine lähenemine erinevatele sooidentiteetidele noorsootöös

Общая информация:
Краткое описание Salliva, kõiki kaasava keskkonna loomine ja erinevaid noori mõistev maailmavaade on inimõigustel põhineva noorsootöö vundament. Avame seminaril lähemalt inimõigustel põhinevat soo ja seksuaalsusega seotud teemasid. Registreerudes kandideerid koolitusele.
Время проведения: 02.08.2021 - 02.08.2021
День контакта:
  • Koolituspäev:  02.08 Koolituspäev (02.08.2021 10:00 - 02.08.2021 16:00)
Язык проведения эстонский язык
Объем: 8 акад. часа (-ов)
  • Аудиторный: 8 акад. часа (-ов)
Число участников: 8 до 30 участников
Цена для участника: tasuta
Условия участия и информация о цене:
Преподаватели:
  • Kelly Grossthal (Sihtasutus Eesti Inimõiguste Keskus)
Учреждение-организатор: Harno
Руководитель проектов: Maari Põim, maari.poim@harno.ee
Место проведения: Tallinn

Kursusel võib olla kontaktpäevi, mis võivad toimuda erinevates asukohtades. Vaata täpsemat infot kursuse detailinfo lõpus sündmuste sakilt.

Адрес: Eesti
Дополнительная информация: Toimumiskoht saadetakse registreerunud osalejatele enne sündmuse toimumist e-postile.
Целевые группы: Noorsootööjuht.
Koolitus on suunatud noorsootöötajatele, ennekõike neile, kes on koolitusel käsitletavas teemas uued.
Описание содержания:

Noortele on soo ja seksuaalsusega seotud teemad päevakajalised. Kuna noorsootööd tehakse noorte jaoks ja koos noortega, siis on noorsootöötaja jaoks oluline mõista inimese soo erinevaid tahke, sealhulgas transnoorte kogemust.

Noorsootöötaja erialane ettevalmistus peab andma oskused ja julguse ühekoos noortega käsitleda ning lahti mõtestada nii noorte enda jaoks olulisi teemasid, kui ühiskonnas kajastust leidvad päevakajalisi teemasid.

Salliva, kõiki inimesi kaasava keskkonna loomine ja erinevaid noori mõistev maailmavaade on inimõigustel põhineva noorsootöö vundament.

Eestis ei kohta transnoored alati toetust ja mõistmist, mis omakorda võib pärssida nende võimalusi osaleda noorsootöös. Eneseteostuseks on oluline turvaline keskkond, kus noorte erinevad identiteedid on loomulik osa inimeste ja ühiskonna mitmekesisusest. Eelarvamused ja negatiivsed hoiakud seksuaalvähemuste ja transnoorte suhtes mõjutavad nii LGBT+  noori, kuid neil on ka mõju teistele noortele.

Seetõttu avame seminaril lähemalt inimõigustel põhinevat soo- ja seksuaalsusega seotud teemavaldkonda, anname ülevaate Eesti elanike hoiakutest LGBT+ teemadel, kuuleme transnoore ema kogemust ning otsime üheskoos võimalusi noorsootöötajatena transnoorte toetamiseks.

Способы оценок: Lõpetamise tingimuseks on osalemine koolituspäeval täies mahus.
Предпосылка для участия: Koolitusele registreerudes vasta kõikidele kandideerimisküsimustele, sest need on valiku aluseks. Eelistame sihtgruppi kuuluvaid osalejaid. Juhul, kui Sa ei kuulu sihtgruppi, kaalume Sinu osalust eraldi.
Тип документа: Tõend
Koolituspäev - Общая информация
Время проведения: 02.08.2021 - 02.08.2021

Посмотреть подробную информацию Свернуть