Metsamasina operaatori algõpe

Kokkuvõttev lühikirjeldus Metsanduslike algteadmistega inimesed, kes soovivad alustada tööd väikemetsamasinal. Soovitav on masinal töötamise kogemus, praktikaettevõtte olemasolu ja individuaalse õppimise võimekus.
Toimumise aeg: 06.08.2021 - 18.10.2021
Hind osalejale: 2025 €
  • Toomas Kariste (Luua Metsanduskool)
Korraldav asutus: Luua Metsanduskool
Projektijuht: Kairit Reiman, kairit.reiman@luua.ee, tel: 5254004
Toimumise koht: Luua Metsanduskool
Aadress: Luua küla, 49203 , Jõgeva maakond, Eesti
Õpiväljundid: tunneb puuliike, nende kahjustusi ja puidu sortimente; hindab ümarmetsamaterjali kvaliteeti ja puude valikut erinevatel raietel; määrab rinnaspindala lihtrelaskoobiga; tunneb metsamasina ehitust ja hooldamist; kasutab ohutuid ja ergonoomilisi töövõtteid; töötab juhendamisel metsamasinal.

Uuendus- ja harvendusraiete tööpõhimõtted.

Metsamasina seadistamine, tehnohooldus ja korrashoid.

Puuliigid. Enamlevinud kahjustused puudel. Puidu kvaliteedinõuded. Puidu sortimendid. Tüvede optimeerimine. Harvendusraie, puude valiku põhimõtted erinevatel raietel. Rinnaspindala määramine lihtrelaskoobiga.

Õppevorm: kombineeritud
Õppekeskkonna kirjeldus: Esitlustehnikaga klassiruum; praktiline õpe simulaatoritel ja trenažööridel, praktiline õpe välitingimustes Luua metskonnas.
Hindamisviisid: mitteeristav
Osalemise eeldus: Metsanduslike algteadmistega inimesed, kes soovivad alustada tööd metsamasinal, soovitav on masinal töötamise kogemus.
Eelistatud on isikud, kellel on töökogemus raietöölisena.

100% kontakttundides osalemine

Koolituse läbiviimiseks vajaliku kvalifikatsiooni, õpi- või töökogemuse kirjeldus koolitajal: Toomas Kariste – Luua Metsanduskooli masinaoperaatorite instruktor-koolitaja, pikaajalise kogemusega masinaoperaator ja tehnik
Tõnu Eller – Luua Metsanduskooli vanemõpetaja
1. koolituspäev