Erivajadusega õppija kutsekoolis

Registreerimine avatud 08.04.2021
Registreerimine suletud alates 27.04.2021

Valgamaa Kutseõppekeskuse töötajad.

• Janika Ploom (Valgamaa Kutseõppekeskus)
Korraldav asutus: Valgamaa Kutseõppekeskus
Projektijuht: Kristel Unt, kristel.unt@vkok.ee
Toimumise koht: Valgamaa Kutseõppekeskus
Aadress: Loode tn 3/1 , Valga linn, 68206 , Valga maakond, Eesti
Lisainfo: Koolitusel saavad osaleda Valgamaa Kutseõppekeskuse töötajad.
  • mõistab inimese kui terviksüsteemi toimimist, arenguvajadust ja keskkonnast tulenevaid toetusvõimalusi ning takistusi õppijale;
  • teab erinevaid erivajaduste mõisteid ja liike;
  • omab teadmisi, hoiakuid ja oskab toetada erivajadusega õppijat õppimisel ning kutseomandamisel, märkab erivajadusega õppijat;
  • mõistab koolisisese ja -välise koostöö mõjusid erivajadusega õppija võimete arendamisel;
  • mõistab tugevus- ja lahenduskeskse lähenemisviisi põhimõtteid ja oskab neist lähtuvalt kujundada õppijakeskseid sekkumisi;
  • omandab teadmisi isiksusekeskse ja konstruktivistliku  lähenemise põhimõtetest suunamaks õppijat kasutama olemasolevaid ressursse.
Sihtgrupid: Haridustöötajad, aine- ja kutseõpetajad, koolitajad, kutsekoolide töötajad.

Inimese areng, arengut mõjutavad faktorid (takistavad ja toetavad), keskkonnaga kohanemine;

Erivajaduse mõiste, sisu, põhjustajad ja liigitus;

Andekus kui erivajadus;

Erivajadustega inimesed õpperuumis, kogukonnas ja töökeskkonnas, sh intellektipuudega õppija, psüühikahäirega õppija, ajutraumaga õppija, kuulmispuudega õppija, nägemispuudega õppija ja liikumispuudega õppija koolis;

Õppekoha/keskkonna kujundamine, sobivus ja loomine erivajadusega õppijale;

Toetusvajadusega õppija märkamine ja sekkumine, eesmärgid ja tegevused;

Tugevus- ja lahenduskeskse lähenemisviisi põhimõtteid;

Isiksusekeskse ja konstruktivistliku lähenemise põhimõtted;

Ökosüsteemne lähenemine s.h. lahenduskeskne lähenemisviis kooliprobleemide lahendamisel;

Komplimendid töövahendina.

Õppekeskkonna kirjeldus: ● Valgamaa Kutseõppekeskus, Loode 3. klassiruumid grupiõppe ja eratundide läbiviimiseks. Kõik ruumid vastavad tervisekaitse- ja ohutusnõuetele. Kõik klassiruumid on varustatud interaktiivsetahvli/pabertahvli ja arvutiga. Klassiruumides on nõuetele vastav valgustus, videoprojektori kasutamise võimalus ning internetiühendus.
● vajadusel toimub koolitus videosilla vahendusel.
Nõuded õppijale: E-õppe läbiviimiseks vajalik arvuti/telefon/tahvelarvuti olemasolu. Arvutikasutamise oskus algtasemel ( internet, gmail).
Hindamisviisid: Hindamine on mitteeristav, kasutatakse kujundavat hindamist.

Hindamismeetod

Hindamiskriteerium

Hindamine on mitteeristav, kasutatakse kujundavat hindamist.

Koolitus loetakse lõpetatuks, kui

osaleja on saavutanud õppekava õpiväljundid ja sooritanud lõpetamiseks vajalikud tööd;

Osavõtt vähemalt 80% auditoorsetest tundidest.

Hindamismeetodid ja –kriteeriumid:

Õpiväljundeid hinnatakse läbi grupitööde ja praktiliste ülesannete lahendamise vastavalt koolitaja poolt ette antud tegevuste. Tegevused, ülesanded ja grupitööd peavad olema sooritatud ning saanud positiivse hinnangu.

Õppematerjalide loend: Õppes osalejad saavad paberkandjal ja/või digitaalselt jaotusmaterjalid, mis on koostatud õppe läbiviija poolt vastavalt õppesisu teemadele kõikide teemade kohta.
Koolituse läbiviimiseks vajaliku kvalifikatsiooni, õpi- või töökogemuse kirjeldus koolitajal: Janika Ploom – Tartu Ülikool - sotsiaalteaduste magister, peaeriala: sotsiaaltöö ja sotsiaalpoliitika, kõrvaleriala: lapse õiguste ja heaolu valikmoodul. Valgamaa Kutseõppekeskus õpetaja/sotsiaalpedagoog. Sotsiaaltööalane kogemus aastast 2004. Koolitaja kogemus aastast 2016.
Õppekavarühm: Isikuareng
Õppekava kinnitamise kuupäev: 06.04.2021