Veebiseminar "Distantsilt targemaks: ülevaade õpilasvõistlusel avastatud veebivaledest"

Kokkuvõttev lühikirjeldus Õpilasvõistluse “Valede jaht” kokkuvõttev veebiseminar, kus teeme ülevaate noorte leitud valedest ja tutvustame vastvalminud õppematerjali.
Toimumise aeg: 12.02.2021 - 12.02.2021
Registreerimine avatud 04.02.2021
  • Veebiseminaridel osalemine on tasuta, osalemist/ kohalolekut ei kontrollita.
  • Haridus- ja Noorteamet (Harno) ei väljasta veebiseminaridel osalemise kohta lõpudokumenti.
  • Harno võib mõne veebiseminari järgselt küsida tagasisidet.
  • Diana Poudel (Digiabi OÜ)
  • Birgy Lorenz (Pelgulinna Gümnaasium)
  • Hanno Saks (Pärnu Mai Kool)
  • Taimi Dreier (Pärnu Ülejõe Põhikool)
Korraldav asutus: Harno
Projektijuht: Laura Vetik, Laura.Vetik@harno.ee
Toimumise koht: Veebis. Kõigile registreerunutele saadetakse veebiseminari link e-maili peale. NB! Palun veenduge, et olete sisestanud korrektse e-maili aadressi, vastasel korral ei saa me teile linki edastada.
Aadress: Eesti
Lisainfo: Veebiseminar toimub 12. veebruaril kell 14.00-15.00.
Veebiseminari läbiviimiseks kasutame Zoom keskkonda, osalemiseks on vajalik arvuti või nutiseade, samuti kõlarid või kõrvaklapid. Osaleda saab nii brauseri kui ka rakenduse kaudu.
Veebiseminar salvestatakse ning on järelvaadatav Harno YouTube'i kanalis.
Sihtgrupid: Õpetajad, lapsevanemad, noored ise jt huvilised.
Eesmärgid: Eesmärk on teha kokkuvõte õpilasvõistlusest “Valede jaht ja anda ülevaade, milliseid valesid noored internetiavarustest leidsid, kuidas neid kirjeldasid ja mis saab võistlustöödest edasi.
Tutvustame ka vastvalminud õpiobjekti.

Veebiseminaril teeme kokkuvõtte sügisel toimunud õpilasvõistlusest "Valede jaht" ning anname ülevaate, milliseid veebivalesid noored paljastasid. Tutvustame ka vastvalminud selleteemalist õpiobjekti, mis on mõeldud nii õppetöös kasutamiseks kui ka iseseisvaks läbimiseks.

Seminari juhib Birgy Lorenz (TalTech) ning vestlusringis osalevad Hanno Saks (Pärnu Mai Kool) ja Taimi Dreier (Pärnu Ülejõe Põhikool), kes lõid kaasa õpilasvõistluse arendamises ja võistlustööde hindamises.

Kooliaasta alguses toimus 7‒19aastastele õpilastele võistlus “Valede jaht”, et õppida paremini internetivalesid avastama. Konkurss toetas õpilaste teadmisi ja oskusi internetis valede märkamisel, aga andis pildi ka sellest, millised valed õpilaste inforuumi jõuavad ja millist infot noored valeks peavad.

Õppevorm: veebipõhine