Kalkulatsioonikaartide koostamine Excelis- koolitus toitlustusteenuse pakkujale

Kokkuvõttev lühikirjeldus Koolitusel osaleja uuendab teadmisi ja oskusi, kuidas koostada toidutootele kalkulatsioone, arvestada kaonorme toiduainete töötlemisel, hinnates kasumlikust kuluarvestuse ja müügihindade arvutamisel -hinnakujundamisel toitlustusettevõttes.
Toimumise aeg: 14.06.2021 - 16.06.2021
Kontaktpäev:
  • 1. päev (14.06.2021 09:00 - 14.06.2021 17:00)
  • 2. päev (15.06.2021 09:00 - 15.06.2021 15:00)
  • 3. päev (16.06.2021 09:00 - 16.06.2021 15:00)

Kursust toetab Euroopa Sotsiaalfondi tegevus „Täiskasvanuhariduse edendamine ja õppimisvõimaluste parandamine“ ja on osalejale tasuta.

Kinnitatud koolituskohast loobumisel ja  loobumisest tähtaegselt mitteteatamisel või koolituse katkestamisel on koolituse hind 115 eurot.

Tasuta kursustel ei saa osaleda kutseõppeasutuses või kõrgkoolis tasemeõppes riigieelarvelisel kohal õppivad õpilased ja üliõpilased.

Riigi- ja kohalike omavalitsuste ametnikele suunatud koolitusi samuti ei rahastata.

• Anu Parkonen (Kehtna Kutsehariduskeskus)
Korraldav asutus: Kehtna Kutsehariduskeskus
Projektijuht: Külli Bachfeldt, koolitus@kehtna.edu.ee, tel: 5160541
Toimumise koht: Kehtna Kutsehariduskeskus, Tehnikamaja

Kursusel on kontaktpäevi, mis võivad toimuda erinevates kohtades. Vaata täpsemat infot kursuse detailinfo lõpus sündmuste sakilt.

Aadress: Staadioni tn 12 , Kehtna alevik, 79001 , Rapla maakond, Eesti
Lisainfo: Koolitus toimub Kehtna Kutsehariduskeskuse tehnikamajas, Staadioni tn 12 Kehtna, II korruse õppeklassis 212.

Koolituspäev on ülesehitatud 1,5 tunniste loengute kaupa, mis vahelduvad pauside- ja lõunapausiga. Lõunat saab süüa Kehtna Kutsehariduskeskuse bistroos ning see ei ole kursuse hinnas.

Vajadusel on võimalik ööbida meie kooli hostelis, kus voodikoht kahekohalises toas maksab kursuslasele 13 eurot. Hostelis on olemas täisvarustuses köök ja kõik vajalik tubades, kaasa tuleb võtta ainult isiklikud hügieenitarbed.
Ööbimissoovi korral palun kontakteeruda järgneval telefonil: 56863130

·  teab ja tunneb kalkulatsiooni koostamise põhimõtteid

·  oskab teisendada toiduainete massi- ja mahuühikuid; arvestada toiduainete kulusid ja kadusid

·  teab kuidas koostada ja vormistada kalkulatsioonikaarte, kalkuleerida toiduportsjoni omahinda ja kujundada müügihinda

Sihtgrupid: toitlustusettevõtte juhid ja kokad; koolide ja lasteaedade kokad

Kalkulatsioonikaardid on toitlustustöötaja töövahendid toiduvalmistamise protsessis. Neist peab olema abi, mitte tüli ja segadust. Seega peavad kalkulatsioonikaardid olema vormistatud nõuetekohaselt ja üheselt mõistetavalt. Kooliusel osaleja uuendab teadmisi ja oskusi kuidas rakendada hinnakujundamist toitlustuses, kaonorme toiduainete töötlemisel, kuluarvestusi ja müügihindade arvutamist ning oskusi roogade tehnoloogiliste kaartide koostamisel.

·  Kalkulatsioonikaardi koostamise põhimõtted 4t

·  Toiduainete kulu kalkuleerimine, arvestades toiduainete massi muutust töötlemisel 1t

·  Toiduportsjonite suurused ja nende planeerimine 1t

·  Kalkulatsioonikaartide koostamine (kasutades erinevaid kalkuleerimise meetodeid). Praktilised harjutusülesanded (salatid, supid, pearoad, magustoidud, küpsetised jt), kasutades Exceli programmi  18t

·  Omahinna arvutamine ja müügihinna kujundamine 2t

Õppekeskkonna kirjeldus: Teoreetiline õpe toimub õppeklassis, mis on varustatud dataprojektori ja arvutiga.
Praktiline õpe toimub arvutiklassis, mis on varustatud 15 töökohaga, kasutatakse koka õpetuseks koostatud tehnoloogilisi- ja kalkulatsioonikaartide aluseid.
Õppetööks on Windows 7-10, Microsoft Office 2019 exceli programmi.

läbib vähemalt 70% õppekavast, sooritab proovieksami praktilisi ülesandeid täites, mis katab kõiki õpiväljundeid (õigeid vastuseid vähemalt 70% ulatuses);

koolitatav annab enesehinnangu õpitu alusel

Koolituse läbiviimiseks vajaliku kvalifikatsiooni, õpi- või töökogemuse kirjeldus koolitajal: Anu Parkonen- Kehtna Kutsehariduskeskuse kutseõpetaja. Pikaaegse õpetamise- ja
toitlustusettevõtetes töötamise kogemusega.
Õppekavarühm: Majutamine ja toitlustamine