Kalkulatsioonikaartide koostamine Excelis- koolitus toitlustusteenuse pakkujale

General information:
Short description Koolitusel osaleja uuendab teadmisi ja oskusi, kuidas koostada toidutootele kalkulatsioone, arvestada kaonorme toiduainete töötlemisel, hinnates kasumlikust kuluarvestuse ja müügihindade arvutamisel -hinnakujundamisel toitlustusettevõttes.
Study event time: 14.06.2021 - 16.06.2021
Contact day:
  • 1. päev (14.06.2021 09:00 - 14.06.2021 17:00)
  • 2. päev (15.06.2021 09:00 - 15.06.2021 15:00)
  • 3. päev (16.06.2021 09:00 - 16.06.2021 15:00)
Language of instruction Estonian
Workload: 26 acad/h
  • Classroom: 8 acad/h
  • Practical: 18 acad/h
Number of participants: 10 To 14 participants
Price: tasuta
Terms and conditions of participation and price information:

Kursust toetab Euroopa Sotsiaalfondi tegevus „Täiskasvanuhariduse edendamine ja õppimisvõimaluste parandamine“ ja on osalejale tasuta.

Kinnitatud koolituskohast loobumisel ja  loobumisest tähtaegselt mitteteatamisel või koolituse katkestamisel on koolituse hind 115 eurot.

Tasuta kursustel ei saa osaleda kutseõppeasutuses või kõrgkoolis tasemeõppes riigieelarvelisel kohal õppivad õpilased ja üliõpilased.

Riigi- ja kohalike omavalitsuste ametnikele suunatud koolitusi samuti ei rahastata.

Trainers:
  • Anu Parkonen (Kehtna Kutsehariduskeskus)
Organizing institution: Kehtna Kutsehariduskeskus
Project manager: Külli Bachfeldt, koolitus@kehtna.edu.ee, tel: 5160541
Study event location
Study event location: Kehtna Kutsehariduskeskus, Tehnikamaja

Kursusel on kontaktpäevi, mis võivad toimuda erinevates kohtades. Vaata täpsemat infot kursuse detailinfo lõpus sündmuste sakilt.

Address: Staadioni tn 12 , Kehtna alevik, 79001 , Rapla maakond, Eesti
Additional information: Koolitus toimub Kehtna Kutsehariduskeskuse tehnikamajas, Staadioni tn 12 Kehtna, II korruse õppeklassis 212.

Koolituspäev on ülesehitatud 1,5 tunniste loengute kaupa, mis vahelduvad pauside- ja lõunapausiga. Lõunat saab süüa Kehtna Kutsehariduskeskuse bistroos ning see ei ole kursuse hinnas.

Vajadusel on võimalik ööbida meie kooli hostelis, kus voodikoht kahekohalises toas maksab kursuslasele 13 eurot. Hostelis on olemas täisvarustuses köök ja kõik vajalik tubades, kaasa tuleb võtta ainult isiklikud hügieenitarbed.
Learning outcomes:

·  teab ja tunneb kalkulatsiooni koostamise põhimõtteid

·  oskab teisendada toiduainete massi- ja mahuühikuid; arvestada toiduainete kulusid ja kadusid

·  teab kuidas koostada ja vormistada kalkulatsioonikaarte, kalkuleerida toiduportsjoni omahinda ja kujundada müügihinda

Target groups: toitlustusettevõtte juhid ja kokad; koolide ja lasteaedade kokad
Description:

Kalkulatsioonikaardid on toitlustustöötaja töövahendid toiduvalmistamise protsessis. Neist peab olema abi, mitte tüli ja segadust. Seega peavad kalkulatsioonikaardid olema vormistatud nõuetekohaselt ja üheselt mõistetavalt. Kooliusel osaleja uuendab teadmisi ja oskusi kuidas rakendada hinnakujundamist toitlustuses, kaonorme toiduainete töötlemisel, kuluarvestusi ja müügihindade arvutamist ning oskusi roogade tehnoloogiliste kaartide koostamisel.

Study event topics:

·  Kalkulatsioonikaardi koostamise põhimõtted 4t

·  Toiduainete kulu kalkuleerimine, arvestades toiduainete massi muutust töötlemisel 1t

·  Toiduportsjonite suurused ja nende planeerimine 1t

·  Kalkulatsioonikaartide koostamine (kasutades erinevaid kalkuleerimise meetodeid). Praktilised harjutusülesanded (salatid, supid, pearoad, magustoidud, küpsetised jt), kasutades Exceli programmi  18t

·  Omahinna arvutamine ja müügihinna kujundamine 2t

Study form: auditoorne
Learning environment: Teoreetiline õpe toimub õppeklassis, mis on varustatud dataprojektori ja arvutiga.
Praktiline õpe toimub arvutiklassis, mis on varustatud 15 töökohaga, kasutatakse koka õpetuseks koostatud tehnoloogilisi- ja kalkulatsioonikaartide aluseid.
Õppetööks on Windows 7-10, Microsoft Office 2019 exceli programmi.
Criteria for completion:

läbib vähemalt 70% õppekavast, sooritab proovieksami praktilisi ülesandeid täites, mis katab kõiki õpiväljundeid (õigeid vastuseid vähemalt 70% ulatuses);

koolitatav annab enesehinnangu õpitu alusel

Document type: Tunnistus
Qualification description: Anu Parkonen- Kehtna Kutsehariduskeskuse kutseõpetaja. Pikaaegse õpetamise- ja
toitlustusettevõtetes töötamise kogemusega.