Automaatikasüsteemide töö simuleerimine ja kaugjuhtimine PLC ja arvuti abil / Симулирование работы и удаленное управление автоматических систем с помощью PLC и компьютера

Kokkuvõttev lühikirjeldus В рамках курса вы узнаете структуру контроллера, его интерфейсы и принципы работы, языки программирования контроллеров и схемы установки; научитесь управлять и контролировать производственные процессы с помощью компьютера.
Toimumise aeg: -
Registreerimine avatud 19.01.2021
Registreerimine suletud alates 30.06.2021
Läbiviimise keel vene keel
Korraldav asutus: Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus
Projektijuht: Oxana Bronnikova, oxana.bronnikova@ivkhk.ee, tel: 3725205540
Toimumise koht: Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus
Aadress: Kutse tn 13 , Jõhvi linn, 41533 , Ida-Viru maakond, Eesti
  • teab kontrolleri ehitust, tema andmeliideseid ning tööpõhimõtteid, kontrollerite programmeerimiskeeli ja paigaldusskeeme;
  • loeb ja tõlgendab tootmisautomaatika funktsionaal- ja juhtimisskeeme;
  • koostab protsessijuhtimisprogramme;
  • juhib ja kontrollib tootmisprotsesse arvuti abil.
Sihtgrupid: Õppima võib asuda erialase hariduseta täiskasvanu, kes töötab elektri- ja/või automaatika valdkonnas. Koolitus sobib täiendõppeks praktilist kogemust omavatele töötajatele.

Целевая группа:
люди без специального образования , работающие в области электрики и /или автоматизации. Обучение подходит для повышения квалификации сотрудников с практическим опытом.

Auditoorne osa – 40 ak tundi

• Programmeerimise alused – 12  tundi;
  • Automaatikasüsteemide simulaatorid: filtreerimise jaam, segamise jaam, protsesside reaktorid, doseerimise seadmed, veepuhastusjaam – 12 tundi;
  • Programmeeritavad kontrollerid:  otstarve, kasutamine, kontrolleri elektriskeem;
  • Programmeeritavad kontrollerid - LOGO! – 8 tundi;
  • Põhitüübid, kontrolleri struktuur, paigaldusskeemid. Tarkvara  LOGO! Logo Soft Comfort;
  • Programmeeritavad kontrollerid -  Siemens S7-200 – 8 tundi;
  • Info ülekandmine. STEP7 programmi pakett: biti-signaalide ehitus, taimerid, mõõturid;
  • Programmeeritavate kontrollerite kasutamine  tehnoloogiliste  protsesside juhtimisel/haldamisel.

Praktiline osa – 40 ak tundi

• koostab automaatikasüsteemi juhtimisprogrammi õppeprotsessis kasutatavatele programmeeritavatele kontrolleritele, kasutades programmeerimiskeeli LD ja FBD;
  • kontrollib visuaalvaatluse teel programmeeritava kontrolleri (PLC) nõuetekohast toimimist;
  • koostab etteantud skeemi järgi automaatikakilbi, paigaldades PLC;
  • automaatika protsesside simuleerimine ja visualiseerimine arvuti abil.

Nõuded hindamisel:
Meetod Kriteerium
Kirjalik test: sooritamine vähemalt 50% ulatuses.
Praktiline töö: läbimine, kus etteantud ülesannete järgi koostab õppija juhtprogrammi, testib, katsetab, leiab juhtimisprogrammist vead ja kõrvaldab need. Programm peab töötama vastavalt kirjeldusele ja kasutusjuhendile.
Õppekeskkonna kirjeldus: Õppetöös kasutatakse õppeklassi, mis on varustatud multiprojektoriga ning arvutitega.
Tootmisautomaatika labor: temperatuuri, rõhu, nivoo ja kiiruse mõõtmisseadmed.
Pneumaatika ja PLC labor (programmeeritavad kontrollerid Siemens LOGO!,
Simatic S7-1200).
Koolitusruum (sh õppetehnika) vastab töötervishoiu ja tööohutuse seaduses sätestatud töötervishoiu ja -ohutuse nõuetele.
Hindamisviisid: Õpiväljundite saavutamist hinnatakse mitteeristavalt.
Osalemise eeldus: Erialane töökogemus vähemalt 1 aasta, vähemalt keskhariduse olemasolu ja arvuti kasutamise oskus

Требования к началу обучения:
Среднее образование и навыки работы с компьютером. Опыт работы не менее 1 года.

Vähemalt 70% õppekava läbimine.

Koolituse läbiviimiseks vajaliku kvalifikatsiooni, õpi- või töökogemuse kirjeldus koolitajal: - kõrgharidus, insener-automaatik, õpetaja tehnoloogia valdkonnas.
- rakenduskõrgharidus, õpetaja tehnoloogia valdkonnas.
- kõrgharidus, õpetaja tehnoloogia valdkonnas.
Õppekavarühm: Elektroonika ja automaatika
Õppekava koostamise alus: Automaatik, tase 4, kompetents B.2.4, B.2.3.