Pilveteenuste kasutamine failide varundamiseks ja jagamiseks ühistöövahendina / Использование облачных сервисов для резервного копирования и совместной работы с файлами

Kokkuvõttev lühikirjeldus В рамках курса вы узнаете возможности облачного сервиса, возможности Google Drive, научитесь создавать документы, таблицы, презентации и давать доступ к ним другим пользователям, узнаете возможности Google Form, Google карты, калькулятор и переводчик.
Toimumise aeg: 21.09.2021 - 11.10.2021
Registreerimine avatud 19.01.2021
Registreerimine suletud alates 30.11.2021
Läbiviimise keel vene keel
Korraldav asutus: Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus
Projektijuht: Tatjana Norman, tatjana.norman@ivkhk.ee, tel: 37256829778
Toimumise koht: veebikeskkonnas
Aadress: Eesti
  • varundab faile pilveteenuse abil;
  • annab faile ühiskasutusse pilveteenuse abil;
  • teab Google Drive keskkonna võimalusi ja oskab planeerida temale vajalikke ülesannete lahendamist nimetatud keskkonnas;
  • teab Google Dokumendi, Esitluse ja Arvutustabeli võimalusi ning oskab neid kasutada ja jagada;
  • teab Google Vormi võimalusi ning oskab neid kasutada, jagada ja vistutada blogisse või kodulehele;
  • oskab kasutada Google Kalendrit, Google maps’i, Google Kalkulaatorit ja Google Tõlget.
Sihtgrupid: Juhiabid/sekretärid, bürootöötajad, väikeettevõtjad, ärikorralduse spetsialistid vähese arvuti kasutamise kogemusega kelle arvuti kasutamise oskused vajavad arendamist.

Целевая группа:
помощники руководителей, секретари, работники бюро, малые предприниматели с недостаточными знаниями компьютера и желающие развить данные навыки.

Auditoorne töö – 4 tundi

• Ülevaade pilveteenustest
  • Pilveteenuse turvalisus

Praktiline osa – 22 tundi

Dropbox (2 tundi)

• konto loomine, lühitutvustus, faili üles laadimine, faili jagamine, arvuti sünkroniseerimine

SkyDrive (2 tundi)

Google Drive (18 tundi)

• konto loomine, lühitutvustus, arvutites olevate dokumentide hoidmine GoogleDrive’is
  • failide üleslaadimine, otsimine, kustutamine
  • kaustasüsteemi loomine
  • dokumentide muutmine - konverteerimine GoogleDrive formaati
  • dokumentide allalaadimine
  • Google Drive paigaldamine arvutisse, nutiseadmesse, sünkroniseerimine
  • Tasuta kontoritarkvara GoogleDocs kasutamine
  • Koostöö - faili õiguste välja jagamine lingina ja meili teel
  • välja jagatud faili muutmine ja kommenteerimine
  • Veebipõhiste vormide loomine
  • erinevate küsimuste lisamine
  • vormi kujundamine kujundamine
  • vormi saatmine meili teel ja tulemuste jälgimine
  • andmete allalaaadimine Exceli failina
  • Lisarakenduste kasutamine

Nõuded hindamisel:
Meetod Kriteerium
Arvestuslik töö Arvestuslik töö koosneb 4 praktilises ülesandest kursusel läbitud teemade seast. Positiivseks soorituseks on vaja neljast ülesandest täita vähemalt kolm veatult.
Õppekeskkonna kirjeldus: Arvutiklass: 20 arvuti
QuadCore Intel Core i7-2600, 3400 MHz; Fujitsu D3061-A1; Mälu: 4096 MB; NVIDIA GeForce GT 420; Intel(R) 82579V Gigabit Network Connection; Monitor: DELL U2412M; OS: Windows 7 Professional 64-Bit; Paigaldatud tarkvara: Microsoft Office 2013,WinRAR
Hindamisviisid: Õpiväljundite saavutamist hinnatakse mitteeristavalt.
Osalemise eeldus: Arvuti kasutamise oskus algtasemel.

Требования к началу обучения:
владение компьютером на базовом уровне.

Vähemalt 70% õppekava läbimine ja arvestusliku töö sooritamine.

Koolituse läbiviimiseks vajaliku kvalifikatsiooni, õpi- või töökogemuse kirjeldus koolitajal: Koolitajate kvalifikatsioon:
- erialane kutse- või kõrgharidus;
- muu kõrg- või keskeriharidus ja täiendkoolitused õpetatavas ainevaldkonnas;
- koolitajad omavad varasemat töökogemust õpetataval erialal.
Õppekavarühm: Arvutikasutus
Õppekava koostamise alus: Kutsestandardid: Ärikorralduse spetsialist tase 5, kompetents B.2.13. Väikeettevõtja tase 5, kompetentsid B.2.14. Bürootöötaja, tase 5, kompetents B.2.2. Juhiabi, tase 6, kompetents B.2.4.

Registreeri