Sissejuhatus isikustilistikasse. Video CV koostamine

Kokkuvõttev lühikirjeldus Kursus teeb sissejuhatuse isikustilistikasse ja aitab kokku panna video-CV, mille abil moemaailma sukelduda.
Toimumise aeg: 14.01.2021 - 01.04.2021
Registreerimine avatud 30.11.2020
Registreerimine suletud alates 23.01.2021
Hind osalejale: 70 €
Registreeruda saavad kõik Eesti gümnaasiumite ja kutsekoolide õpilased.
Hind: 70 eur (tasub kool arve alusel)
Osaleda saavad ka õppekava- ja valikainevälised soovijad:
Hind: 245 eur
Korraldav asutus: Tartu Kunstikool
Projektijuht: Maria Kiisküla, maria.kiiskula@tartukunstikool.ee, tel: 37253424196
Sissejuhatus isikustilistikasse. Video CV koostamine
Toimumise koht: Tartu Kunstikool
Aadress: Eha tn 41 , Tartu linn, 50103 , Tartu maakond, Eesti
URL: https://www.tartukunstikool.ee/
Lisainfo: Koolituse toimumise ajad neljapäeviti:

14. jaanuar kell 16:30-18:00
21. jaanuar kell 16:30-18:00
28. jaanuar kell 16:30-18:00

4. veebruar kell 16:30-18:00
11. veebruar kell 16:30-18:00
18. veebruar kell 16:30-18:00
VAHEAEG

4. märts kell 16:30-18:00
11. märts kell 16:30-18:00
18. märts kell 16:30-18:00
25. märts kell 16:30-18:00

1. aprill kell 16:30-18:00
Sihtgrupid: Registreeruda saavad kõik Eesti gümnaasiumite ja kutsekoolide õpilased.
Samuti on kursus avatud õppekava- ja valikainevälistele soovijatele.

Stilist on keegi, kes kujundab  inimese välimuse - sealhulgas valib sobivad rõivad ja aksessuaarid. Võimalikud väljakutsed on avaliku elu tegelase stiliseerimine konkreetseks sündmuseks (Celebrity stylist), modellistilistika fotosessioonide või videovõtete tarbeks (Editorial stylist) või nõustamine müügikeskkonnas (Brand consultant). Enamasti pakub stilist oma visiooni välja inspiratsioonikaardil ja nõustab tellijat või fotograafi teemavaliku, võttekoha, rekvisiitide, modellide, rõivastuse ja fotolavastuse üldise välimuse küsimustes.

Isikustilisti olulised omadused on võime töötada meeskonnas, sügav huvi moevaldkonna, stiiliajaloo, popkultuuri ja fotograafia vastu. Määravaks saab suhtlemisoskus, sest töös on oluline nõustamine ja kontaktide võrgustiku ülesehitamine. Selle valikaine tulemusena valmib loominguline ennast tutvustav video- mida saaks kasutada portfoolios või CV-s. Videoklipp peaks lühidalt ja kaasahaaravalt kajastama autori stiili, olema omanäoline ja andma vaatajale ettekujutuse, millise inimesega ta koostööd alustab.

• Sissejuhatus isikustilistikasse
      • Koloriiditüübi leidmine ja rakendamine
      • Inspiratsioonikaardi koostamine
      • Video idee ja sõnumi sõnastamine
      • Stsenaariumi ja videokavandi loomine
      • Imidži kujundamine
      • Tutvumine kaameraga, selle seadistuste ning valguse asutamisega
      • Erinevad video montaažiprogrammid
Osalemise eeldus: Registreeruda saavad kõik Eesti gümnaasiumite ja kutsekoolide õpilased.
Hind: 70 eut (tasub kool arve alusel)

Osaleda saavad ka õppekava- ja valikainevälised soovijad.
Hind: 245 eur

Arvestuse saamiseks peab õppija osalema vähemalt 75% Google Meet vms keskkonna kohtumistel, teostama vähemalt 75 % tunnitöödest ja esitama kursuse lõpuks enda video CV.

Koolituse läbiviimiseks vajaliku kvalifikatsiooni, õpi- või töökogemuse kirjeldus koolitajal: Madis Nurms
Haridus: Omandanud sotsiaalteaduste bakalaureusekraadi Tallinna Ülikoolis (2007) ja kunstiteaduste magistrikraadi cum laude Eesti Kunstiakadeemias (2009). Varem on ta lõpetanud Tallinna Ülikooli meediaõpetuse lisaeriala (2006) ning täiendanud end Peterburi Humanitaar- ja Sotsiaalteaduste Ülikoolis (2007).
Suuremate erialaste töödena on valminud kunstnikutöö ooperitele, enamus neist festivali PromFest raames: Rimski-Korsakovi „Tsaari Mõrsja“ (2013, lav. Teet Kask), Verdi „Attila“ (2011, lav. Üllar Saaremäe), Straussi „Nahkhiir“ 25 Belgia ja Hollandi teatris (2011, lav. Hans Nieuwenhuis), Massenet’ „Thaïs“ (2009, lav. Mai Murdmaa), Bizet’ „Carmen“ (2007, lav. Marko Matvere), lava- ja valguskujundus sopran Barbara Hendricksi soolokontserdil Pärnu Kontserdimajas (2007), PromFesti finaalkontserdi valguskujundus (2007 ja 2009), PromFesti Kevadise Ooperigala valguskujundus (2006), Puccini Gala lavakujunduse kontseptsioon (2008) ning tantsuetendused „GO – mäng kahele“ (2014, koreograaf Teet Kask), „Veealune kuningriik“ (2010, Vene teater) ja „Ohlala…Ça c’est passé comme ça“ (2012, Vene teater, koreograaf Tõnu Veiler). Aastal 2009 oli Nurms abikunstnik Maastrichti Opera Zuid ooperi „Dido ja Aeneas“ lavastuse juures (lav. Hans Nieuwenhuis). Samal aastal valguskunstnik Jean Kalmani assistent Brüsseli Théâtre Royal de la Monnaie ooperite „Iphigénie en Aulide“ ja „Iphigénie en Tauride“ väljatoomisel (lav. Pierre Audi). 2015. aasta mais tegi Madis Nurms oma lavastajadebüüdi ning tõi PromFesti raames Vanemuise teatri lavale Verdi ooperi „Aida“.

Zeinäb Mirzojeva
Haridus: Tartu Kunstikool, 2019, dekoraator tase 4, kutsetunnistus E005438
Kunstialane töökogemus kunstniku ja kunstiõpetaja assistendina Berliinis, Saksamaal
praktikandina erinevates teatrites disainiettevõtetes Eestis,