Chromebook ja Windows - mida ja miks koolile valida?

Kokkuvõttev lühikirjeldus Koolitusel saab ülevaate millisetel juhtudel on mõistlik valida koolile Windows operatsioonisüsteemiga arvuti ja millisel Chromebook. Koolitusel osalejad saavad tutvuda ja lahendada lihtsamaid ülesandeid Chromebook'ide tsentraalseks haldamiseks.
Toimumise aeg: 17.09.2020 - 17.09.2020

Koolitusel osalemine on tasuta lasteaias, üldhariduskoolis ja kutsekoolis töötavale

• õpetajale
  • tugispetsialistile
  • haridustehnoloogile
  • õppejuhile
  • haridusasutuse juhile

Alates 2019. aasta veebruarist on osalemine tasuta ka muule koolimeeskonna liikmele, kelle tööülesannetest tulenevalt on koolitusel osalemine vajalik

Koolitus on tasuta tingimusel, et läbid koolituse täies mahus. Tutvu koolitusel osalemise tingimustega

Korraldav asutus: Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus
Projektijuht: Aivar Hiio, aivar.hiio@hitsa.ee, tel: 37253421810
Toimumise koht: Haridus- ja Noorteameti Nutiklass
Aadress: Akadeemia tee 21/4, Mustamäe linnaosa, Tallinn, Harju maakond, Eesti
URL: https://www.hitsa.ee/ikt-hariduses/...

Osalenu teeb teadlikumad valikud Windows operatsioonisüsteemi kasutavate ja Chromebook arvutite vahel ning omab ülevaadet Chromebook-ide keskse haldamise omapärasid.

Sihtgrupid: Haridusasutuste ja KOV-ide IT-juhid, haridusasutuste juhid, haridustehnoloogid, haridusametnikud jt, kes tegelevad haridusasutuste IT arendamisega.
Eesmärgid: Suurendada teadlikust Chromebook'ide kasutamisvõimalustest/haldamisest haridusasutuses teadlikemate riistvara ostude ja hangete korraldamiseks.

Võrdleme koolitusel Chromebookide ja Windows operatsioonisüsteemiga arvutite erinevusi:

- Haldamine
- Kasutamine hariduse valdkonnas
- e-eksamid
- Litsentsid ja üldisemalt kulud
- Google G Suite ja Microsoft 365

Anname ka ülevaate ja võrdleme Chromebookide mudeleid ning räägime Google Apps for Education võimalustest hariduses.

Koolitus algab 9.45.00 ja lõppeb 17.00. Osalejad on registreerimisek kohale oodatud 9.30.

Õppekeskkonna kirjeldus: Avatud õpperuum.

Osaletud on kogu õppepäeval.

Õppekavarühm: Hariduse interdistsiplinaarne õppekavarühm
Märksõnad: Chromebook