Kokkuvõttev lühikirjeldus Koolitus keskendub sellele, kuidas abistada neidusid oma tahte väljendamisel ja kuidas suunata neidusid oma jõudu loovalt kasutama.
Toimumise aeg: 27.08.2020 - 28.08.2020
Registreerimine avatud 15.06.2020
Registreerimine suletud alates 25.08.2020
Kontaktpäev:
  • „Väeneidude“ rühma juhendaja koolitus – agressiooni juhtimise koolitus neidude rühmas:  1. koolituspäev (27.08.2020 10:00 - 27.08.2020 16:00)
  • „Väeneidude“ rühma juhendaja koolitus – agressiooni juhtimise koolitus neidude rühmas:  2. koolituspäev (28.08.2020 10:00 - 28.08.2020 16:00)
Osalejate arv: 15 kuni 20 osalejat Grupp on täis
  • Maari Põim (SA Archimedes)
Korraldav asutus: SA Archimedes
Projektijuht: Maari Põim, maari.poim@archimedes.ee
Lisainfo: Tallinn
Sihtgrupid: Noorsootöötajad, tüdrukute klassidega koolide töötajad, noorsootöö spetsialistid, lastekaitsetöötajad, noorte vaimse tervise edendajad.
Eesmärgid: „Väeneidude“ rühma juhendamise eesmärk on aidata tüdrukutel saada iseendaks, mis on murdeea arengukriisi üks keerulisemaid ülesandeid. „Väeneidude“ rühmatöö sobib erineva taustaga neidudele.

Eeskätt on tegemist tundekasvatuse koolitusega neidude juhendajatele. Viimastel aastatel on olnud palju kõneaineks tüdrukute ja noorte naiste vägivallakultuur ja neidude vägivaldse käitumise suurenemine. Teisalt on palju väga vaikseid, tagasihoidlikke ja kõrvaletõmbunud tüdrukuid, kes võitlevad oma tahte avaldamise ja meeldida püüdmise vahel.

Koolitus toimub metodoloogilise käsiraamatu "Väeneiud" (Voimaneidot) baasil, mis on eesti keelde tõlgitud ja avaldamisel. Koolitusel osalejatele on see käsiraamat tasuta paberkujul kättesaadav kaasa võtmiseks ja kasutamiseks oma töös.

„Väeneidude“ koolitus annab noortevaldkonna ja koolide spetsialistidele paremad oskused samaealiste neidude rühma juhendamiseks. Koolitus koosneb teoreetilisest osast ning mitmekülgsetest praktilistest harjutustest. Sisu avab agressioonitunnete positiivset mõju noore iseseisvumisel ja enda tugevuste otsimisel. Praktiliste harjutuste põhirõhk on neidudega töötamisel.

- Tüdrukute grupi juhendamine

- Tundekasvatus

- Noore minapildi toetamine

Dokumendi tüüp: Tõend