Veebipõhise töölehe loomine klassiõpetajale

Kokkuvõttev lühikirjeldus Koolitusel jagatakse kogemust ja nõuandeid, kuidas saab õpetaja ise kiirelt ja lihtsalt teha veebipõhiseid õppematerjale.
Toimumise aeg: 17.04.2020 - 24.04.2020
Osalejate arv: 17 kuni 25 osalejat Grupp on täis
  • Tuuli Koitjärv (Pärnu Vanalinna Põhikool)
Korraldav asutus: Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus
Projektijuht: Triin Kaasik, triin.kaasik@hitsa.ee, tel: 6510108
Lisainfo: Veebiseminarid koolitusele registreeritud osalejatele:
17. aprill kell 14.00-14.40
20. aprill kell 14.00-14.40
22. aprill kell 14.00-14.40
24. aprill kell 14.00-14.40
Veebiseminarid ei ole järelvaadatavad.

Osaleja oskab kasutada Liveworksheets keskkonna võimalusi:

• Liveworksheets keskkonnas otsingu sooritamine
  • Töölehtede koostamine
  • Koostatud töölehtede interaktiivseks muutmiseks
  • Tagasisidestamise võimalused ja õpilase konto loomine
  • Õppematerjalide jagamine kaasõppijatega
Sihtgrupid: Lasteaia juht, Õppealajuhataja, Koolidirektor, Kutseõpetajad, Gümnaasiumiõpetajad, Põhikooli (1.-9. klass) õpetajad, Koolieelse lasteasutuse õpetajad, Haridustehnoloog.
Klassiõpetajad
Eesmärgid: Toetada klassiõpetajaid ainealaste interaktiivsete töölehtede loomisel ja kasutamisel distantsõppes Liveworksheets keskkonna näitel.

Pärnu Vanalinna Põhikooli klassiõpetaja Tuuli Koitjärv jagab oma kogemust ja nõuandeid, kuidas saab õpetaja ise kiirelt ja lihtsalt teha veebipõhiseid õppematerjale. Tuuli kasutab ja soovitab ka teile keskkonda Liveworksheets https://www.liveworksheets.com/, milles loodu sobib kasutamiseks juba 1. klassi õpilastega.

Koolitus toimub 100% veebipõhiselt Moodle õpikeskkonnas. Koolitus koosneb iseseisvalt läbitavatest õppematerjalides ning veebiseminaridest, mille käigus jagab Tuuli reaalajas oma kogemusi ja soovitusi ning näitab täpselt ette, kuidas keskkonna erinevaid võimalusi kasutada. Iga veebiseminari järel on osalejatel võimalik saadud teadmisi iseseisvalt proovida ja soovi korral juba ka distantsõppes rakendada. Koolituse lõpus on kokkuvõttev veebiseminar, mille käigus jagatakse viimaseid nõuandeid ja osalejate kogemusi keskkonnaga.

• Töölehtede koostamine (keeleõppeks, matemaatikaks ja loodusõppeks) erinevate generaatorite abil, mida õpetaja saab kiiresti arvutipõhiseks õppematerjaliks muuta.
  • Koostatud töölehtede interaktiivseks muutmiseks on mitmeid erinevaid võimalusi: lünkharjutused, paaride leidmine, paaride ühendamine, valikvastustega ülesanded, helindamine, video lisamine, vaba vastusega harjutused jne.
  • Tagasisidestamise võimalused ja õpilase konto loomine (laps ei vaja selleks e-posti aadressi).
  • Õppematerjalide jagamine kaasõppijatega.
  • Liveworksheets keskkonnas otsingu sooritamine.
Õppevorm: veebipõhine
Osalemise/ alustamise eeldused: HITSA Moodle konto olemasolu või selle loomine ning reaalajas veebiseminaridel osalemise võimalus.

Aktiivne osalemine koolitusel.