Ägeda ja kroonilise haava ravi käsitlus simulatsiooni keskkonnas

Kokkuvõttev lühikirjeldus Koolituse eesmärk on kujundada õppijas teadmised erinevate haavade käsitlemisest simulatsiooni keskkonnas ja täiendada praktilisi oskusi.
Toimumise aeg: 03.09.2020 - 03.09.2020
Registreerimine avatud 05.03.2020
Hind osalejale: 55 €
Korraldav asutus: Tallinna Tervishoiu Kõrgkool
Projektijuht: Liis Johanson, liis.johanson@ttk.ee
Toimumise koht: Tallinna Tervishoiu Kõrgkool
Aadress: Kännu tn 67, Kristiine linnaosa, Tallinn, Harju maakond, Eesti
URL: https://ttk.ee/
  • teab ägeda ja kroonilise haava ravi põhimõtteid lähtuvalt tõenduspõhistest allikatest;
  • teab a- ja antiseptika põhimõtteid ja oskab neid seostada õe tööga, teab vajalikke nakkustõrjemeetodeid haiglainfektsioonide ennetamisel tagamaks patsiendi ja personali ohutut keskkonda;
  • oskab teostada haavaravi erinevatele haavadele simulatsiooni keskkonnas, tuginedes tõenduspõhisusele.
Sihtgrupid: Õed, hooldustöötajad.

Teemad:

• Haavade definitsioonid, olemus.
  • Ägeda haava käsitlus kasutades simulatsiooniülesandeid simulatsioonikeskkonnas.
  • Kroonilise haavandi käsitlus. Lamatise käsitlus: lamatise riski tekke hindamine, lamatiste ennetamine, lamatise astme määramine, konservatiivse ravi valimine kasutades simulatsiooniülesandeid simulatsioonikeskkonnas.
  • Kroonilise haavandi käsitlus.  Venoosse haavandi tekkepõhjused, konservatiivse ravi valimine, kompressioonravi sukkade kasutamise õpetus kasutades simulatsiooniülesandeid simulatsioonikeskkonnas.
  • A- ja antiseptika põhimõtted, isikukaitsevahendite õige kasutamine ja isolatsioonis oleva patsiendi haava käsitlus  kasutades simulatsiooniülesandeid simulatsioonikeskkonnas.
Nõuded hindamisel:
Meetod Kriteerium
Osaleb õppetöös 100%
Õpiväljundite omandamine
Õppekeskkonna kirjeldus: Õppeklass, kaasaegne simulatsioonikeskus, kaasaegsete vahenditega kunsthaavade loomine ja kasutamine.
Hindamisviisid: Koolitusel kasutatakse mitte-eristavat hindamist ja õpiväljundite omandamist kontrollitakse simulatsioonis situatsioonülesannete käigus.

Õppija osaleb õppetöös 100% ja on omandanud õpiväljundid.

Dokumendi tüüp: Tunnistus või tõend
Õppematerjalide loend: 1. Õppejõu õppematerjalid. 2. Peate, I, Glencross, W. (2015). Wound Care at a Glance. 3. Baranoski, S, A. Ayello, E. (2016). Wound Care Essentials. 4th edition. 4. Baranoski, S, A. Ayello, E. (2016). Wound Care Essentials. 3th edition.
Koolituse läbiviimiseks vajaliku kvalifikatsiooni, õpi- või töökogemuse kirjeldus koolitajal: Ljudmila Linnik töötab Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis lektorina ja Lääne-Tallinna Keskhaigla AS, Infektsiooniteenistuse osakonnas, õena.
Haridustee: 2011–2014 TÜ arstiteaduskond õendusteadus magistriõpe – MA 008333
1997–2002 TÜ arstiteaduskond õeteaduse eriala bakalaureuseõpe – diplom BA008811
1996–1997 Tallinna Pedagoogikaülikool, õendusala õpetaja eriala, tunnistus nr.351
1995–1996 TÜ arstiteaduskond, õeteaduse osakond, diplomiõpe, diplom nr. AA 00020