Digitaalse ohutuse õpetamine III kooliastmes, gümnaasiumis ja kutsekoolis

Kokkuvõttev lühikirjeldus Turvalise interneti päeva töötuba digitaalse ohutuse toetamiseks, mida korraldavad Lastekaitse Liit, TalTech ja HITSA
Toimumise aeg: 11.02.2020 - 11.02.2020

Koolitusel osalemine on tasuta lasteaias, üldhariduskoolis ja kutsekoolides töötavale:

• õpetajale
  • tugispetsialistile (eripedagoog, sotsiaalpedagoog, psühholoog, logopeed)
  • haridustehnoloogile
  • õppejuhile
  • õppeasutuse juhile

Samuti on koolitused tasuta kõrgkoolide haridustehnoloogidele. Koolitus on tasuta tingimusel, et koolitus läbitakse täies mahus. Tutvu koolitusel osalemise tingimustega.

• Triin Muulmann (Kehtna Kutsehariduskeskus)
  • Mirell Merirand (Pelgulinna Gümnaasium)
  • Birgy Lorenz (Pelgulinna Gümnaasium)
Korraldav asutus: Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus
Projektijuht: Triin Kaasik, triin.kaasik@hitsa.ee, tel: 6510108
Toimumise koht: HITSA Nutiklass
Aadress: Akadeemia tee 21/4 , Mustamäe linnaosa, 12616 , Harju maakond , Eesti
URL: https://www.hitsa.ee/ikt-hariduses/...
Lisainfo: Töötuba toimub 9.00-12.00
Sihtgrupid: Põhi- ja keskhariduse ning kutsekoolide (arvuti)õpetajad ja haridustehnoloogid, kes digitaalset ohutust oma asutuses õpetavad või selle vastu huvi tunnevad.

Töötoa eesmärk on toetada õpetajate, klassijuhatajate, arvutiõpetajate ja haridustehnoloogide teadmisi ja oskusi digitaalse ohutuse õpetamiseks. Igal osalejal valmib grupitööna vähemalt üks praktiline tunnikava digitaalse ohutuse/küberkaitse teemade õpetamiseks. Töötoast saab iga õpetaja kogemuse ja julguse ise digitaalse ohutuse ainetundi läbi viia ja ka oma kolleegide nõustamiseks.

Töötoas osalejatel on võimalus anda oma nimi üles e-ohutuse koolitajaks saamiseks, kellele Targalt Internetis projekti koordinaatorid saavad suunata koolide ja lasteaedade koolitussoove.

Töötoa teemad ja tegevused:

KüberPähkli uuringu tulemuste tutvustamine (Birgy Lorenz)

Olemasolevate digitaalse ohutuse tugimaterjalide tutvustamine

Uute tunnikavade teemade ajurünnak

Uute tunnikavade loomine ja olemasolevate materjalide komplekteerimine sobivaks just antud vanuseastmele ja õpetajate vajadustele

Valminud tunnikavade tutvustamine osalejatele

Osalemise/ alustamise eeldused: Osaleja tutvub olmasoleva digitaalse õppevaraga.

Töötoas täismahus osalemine.