Noorte vaimse tervise häirete märkamine ja noorte toetamine

Kokkuvõttev lühikirjeldus Veebiseminaril vastame küsimustele, mis on vaimne tervis ja miks see on oluline töös noortega? Mida teha kui märkad, et noorel on mure, kuidas sellest temaga rääkida ja teda aidata?
Toimumise aeg: 20.12.2019 - 20.12.2019
Kontaktpäev:
  • Veebiseminar (20.12.2019 12:00 - 20.12.2019 13:30)
Läbiviimise keel --

Koolitused on tasuta kõikidele programmi sihtgrupina määratud osalejatele. Sihtgrupiks on noortevaldkonna töötajaskond, sh noortevaldkonna asutused ja ühingud ning nende töötajad (sh vabatahtlikud), seotud valdkondade asutused, ühingud ja nende töötajad (sh vabatahtlikud), koolituste ja uuringute teostajad, koolituste ja metoodikate arendajad, ametnikud, tööandjad, noored vanuses 7-26 jt.

* Koolitus on tasuta tingimusel, et see lõpetatakse. Arve otseste kulude eest (toitlustus ja/või majutus) esitatakse osalejale juhul, kui koolitus jääb lõpetamata. Samuti kui koolitusele registreerunu loobub kursusest vähem kui seitse (7) päeva enne selle algust. Arvet ei esitata mõjuval põhjusel koolituse katkestamise või mittelõpetamise eest

• Umberto Dorus Geerts (SA Archimedes)
Korraldav asutus: SA Archimedes
Projektijuht: Kristi Raudlepp, kristi.raudlepp@archimedes.ee, tel: 6268970
URL: https://zoom.us/join
Lisainfo: Kohtumise ID saadetakse kõikidele registreerinud osalejatele.
Sihtgrupid: noorsootöötajad, noortekeskuste juhid, huvihariduse spetsialistid, huvitegevuse korraldajad, huvikoolide juhid, KOV noorsootöö spetsialistid jt noortevaldkonna töötajad
Eesmärgid: Veebiseminari tulemusel mõistab õppija, mis on vaimse tervise häired ning oskab märgata muutusi noorte vaimses tervises ja sellele reageerida.

Veebiseminaril vastame küsimustele, mis on vaimne tervis ning miks on noorsootöös sellele oluline tähelepanu pöörata.

Tihtipeale on vaimset tervist puudutavatest teemadest väga keeruline rääkida ja seega aruteleme veebiseminaril, kuidas märgata, et noorel on mure, kuidas sellest rääkida ja kuidas edasi toimida ning aidata?

• mis on vaimne tervis;
  • enamlevinud psüühikahäired ja nende ära tundmine;
  • stigma/häbimärgistamine;
  • ennetus-, toetus- ja sekkumisviisid töös vaimse tervise häiretega noortega.
Õppevorm: veebipõhine
Õppekeskkonna kirjeldus: Õppekeskkonna link saadetakse kõikidele registreerinud osalejatele vahetult enne veebiseminari.
Koolituse läbiviimiseks vajaliku kvalifikatsiooni, õpi- või töökogemuse kirjeldus koolitajal: Veebiseminari viib läbi kogenud koolitaja ja sotsiaalpedagoog Umberto Dorus Geerts.
Ta on Hollandis õppinud sotsiaalpedagoogikat ja Euroopa sotsiaalpoliitikat.

Praeguseks on koolitaja Umberto Dorus Geerts viibinud Eestis üle 10 aasta ning selle aja jooksul töötanud erinevate sihtgruppide ja teemadega. Hetkel tegutseb Dorus peamiselt noorsoo- ja sotsiaaltöö ning vaimse tervise koolitajana.
Veebiseminar - Üldinfo
Toimumise aeg: 20.12.2019 12:00 - 20.12.2019 13:30
Koolitajad: Umberto Dorus Geerts (SA Archimedes)
URL: https://zoom.us/join
Lisainfo: Kohtumise ID saadetakse kõikidele registreerinud osalejatele.

Vaata sündmuse detailset infot

Õppevorm: veebipõhine