Majandus- ja ettevõtlusõpe vene õppekeelega koolide õpetajatele

Kokkuvõttev lühikirjeldus Majandus- ja ettevõtlusõppe koolitusprogramm vene õppekeelega koolide õpetajatele kestab 6 kuud kogumahuga 156 tundi. Esimene koolitusprogrammi moodul on 2-päevane koolitus, kus fookus on ideede genereerimisel ja hindamisel, loovusel, koostööoskustel.
Toimumise aeg: 20.02.2020 - 21.02.2020
Registreerimine avatud 06.12.2019
Läbiviimise keel --
Osalejate arv: 20 kuni 30 osalejat Grupp on täis
Korraldav asutus: SA Innove
Projektijuht: Katrin Kivisild, katrin.kivisild@innove.ee
  • kavandab meeskonnatööna äriidee, arvestades sihtturgu ja ettevõtluskeskkonda;
  • hindab äriidee uudsust, kasu ja teostatavust vastavalt äriideele;
  • kasutab sobivat metoodikat õpilaste loovuse arendamiseks ja äriideede leidmiseks vastavalt õpilaste tasemele;
  • mõtestab refleksiooni olulisust õppeprotsessis.
Sihtgrupid: üld- ja kutsehariduse õpetajad või alustavad õpetajad, kes on valmis võtma majandus- ja ettevõtlusõpetaja rolli ja looma süsteemse ettevõtlusõppe oma koolis. Õpetaja kandideerimise eelduseks on haridusasutuse juhtkonna kinnitus esindaja koolitusprogrammis osalemiseks ja kooli valmidus ettevõtlusõppe rakendamiseks.
Haridustasemed: Üldharidus, Kutseharidus, Kõrgharidus
Eesmärgid: Koolituse käigus mõistab õppija äriidee loomise ja algatamise protsessi, ideede hindamise võimalusi. Väärtustab koostööoskusi ja toetab klassiruumis õpilasi ettevõtlusõppe meetoditega.

I SESSIOON: Õpetajate häkaton “Kuidas leida äge idee ja seda mõjusalt esitleda”

I moodul- 20.02-21.02.2020 2 päeva - Õpetajate hackathon. Ideede genereerimine ja hindamine. Loovus. Koostööoskused ja Meeskonnatöö.
II moodul- 19.03-20.03.2020 2 päeva - Majanduse- ja ettevõtluse alused. Äriideest järgmise sammuni. Probleemilahendusoskused.
III moodul- 17.04.2020 1 päev - Turg jaTurundus. Äriidee testimine ja tagasiside. Analüüsioskused.
IV moodul- 14.05-15.05.2020 2 päeva - Ettevõtlusvormid. Bärnd, kaubamärk.
V moodul-  04.06-05.06.2020 2 päeva - Ettevõtlusega alustamine. Ettevõtte registreerimine. Finantseerimine.
VI moodul- 28.08.2020 1 päev - Praktilise ettevõtlusõppe tunni läbiviimine. Reflektsioon.

Hindamisviisid: Koolituse õpiväljundite täitmine toimub läbi praktiliste harjutuste
Osalemise/ alustamise eeldused: Õpetaja kandideerimise eelduseks on haridusasutuse juhtkonna kinnitus esindaja koolitusprogrammis osalemiseks ja kooli valmidus ettevõtlusõppe rakendamiseks.
Õppekavarühm: Hariduse interdistsiplinaarne õppekavarühm

Registreeri ootenimekirja