Võrgustik Võrgutab: Elu on kool ja probleemid selle õppekava

Kokkuvõttev lühikirjeldus Seminaril tutvustame uut gümnaasiumi informaatika ainekava ning selle piloteerimise tulemusi. Kohal on ka õpilased, kes oma digilahenduse arenguprojekte pitchivad.
Toimumise aeg: 05.12.2019 - 05.12.2019
Registreerimine avatud 03.11.2019
Registreerimine suletud alates 01.12.2019
Kontaktpäev:
  • Võrgustik Võrgutab: Elu on kool ja probleemid selle õppekava (05.12.2019 09:30 - 05.12.2019 16:00)
Korraldav asutus: Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus
Projektijuht: KRISTI SALUM, kristi.salum@hitsa.ee, tel: 53422398
Võrgustik Võrgutab: Elu on kool ja probleemid selle õppekava
Toimumise koht: Artise kino
Aadress: Estonia pst 9, Kesklinna linnaosa, Tallinn, Harju maakond
Sihtgrupid: Osalema ootame koolijuhte, informaatikaõpetajaid, haridustehnolooge aga ka kõiki teisi, kellele teema huvi pakub.
Haridustasemed: Üldharidus, Kutseharidus, Kõrgharidus

"Tehnoloogiaettevõtted Helmes, Playtech ja Cleveron otsivad pidevalt uusi töötajaid ametikohtadele, mis võiks väga hästi olla jõukohased ka nutikamale gümnaasiumilõpetajale. Vaja oleks vaid, et noored saaks koolist kaasa esialgsed teadmised programmeerimisest. Värske, sel sügisel koolidesse jõudev gümnaasiumi informaatika ainekava seda pakub," kirjutatakse Eesti Päevalehes.

Ekspertide poolt välja töötatud uue gümnaasiumi informaatika ainekava kontseptsiooni eesmärk on anda igale gümnaasiumiõpilasele võimalus arendada huvidest lähtuvalt IT-oskusi ning rakendada neid praktikas. Plaan pole teha igast õpilasest programmeerija, vaid anda noortele võimalus õppida koos meeskonnaga leidma uuenduslikke lahendusi elulistele probleemidele.

Seminarist tehakse ka otseülekanne, mis on hiljem järelvaadatav.

Gümnaasiumi informaatika ainekava valikkursuste materjalid loodi 2017–2018. aastal HITSA, Tallinna Ülikooli, Tartu Ülikooli ja Tallinna Tehnikaülikooli koostöös. HITSA poolt koordineerib ainekava materjalide koostamist ProgeTiigri programm.

HITSA ProgeTiigri programmi eesmärk on tõsta õppijate tehnoloogilist kirjaoskust ja digipädevusi. Programmi tegevusi toetab Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfond.

Võrgustik Võrgutab: Elu on kool ja probleemid selle õppekava - Üldinfo
Toimumise aeg: 05.12.2019 09:30 - 05.12.2019 16:00
Toimumise koht: Artise kino
Aadress: Estonia pst 9, Kesklinna linnaosa, Tallinn, Harju maakond Harju maakond