eTwinning ja projektõpe algajatele

Kokkuvõttev lühikirjeldus Koolitusel tutvume eTwinningu võimalustega, praktiliste näidetega Eesti koolidest ja lasteaedadest ning kasulike veebipõhiste vahenditega, mida saab õpiprojektide läbiviimisel kasutada.
Toimumise aeg: 18.01.2020 - 18.01.2020
Registreerimine avatud 31.10.2019
Hind osalejale: 30 €

Korraldav asutus: Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus
Projektijuht: Laura Vetik, laura.vetik@hitsa.ee
Toimumise koht: HITSA uus Nutiklass
Aadress: Akadeemia tee 21/4, Mustamäe linnaosa, Tallinn, Harju maakond
Lisainfo: Koolitus on tasuta alus-, üld- ja kutsehariduse õpetajatele, kes läbivad koolituse täies mahus.

Päevakava:
10.30-11.00 kohvipaus
11.00-11.15 sissejuhatus
11.15-12.30 avasta ja uuri - mis on eTwinning
12.30-13.00 kohvipaus
13.00-13.30 arutle - millised on eTwinningu võimalused koolis
13.30-15.00 loo ja tee koostööd - projektide loomine ja vormistamine
15.00-15.15 kohvipaus
15.15-16.00 esitle, tagasiside
16.00-16.15 kokkuvõte
Haridustasemed: Alusharidus, Üldharidus, Kutseharidus
Eesmärgid: Koolitusel tutvustame eTwinning programmi (www.etwinning.net) ja veebipõhiste õpiprojektide sidumist igapäevase õppetööga.

eTwinning on Euroopa õpetajate ametialane suhtlusvõrgustik, kus jagatakse õpetamiskunsti häid kogemusi ning suheldakse kolleegidega Eestist ja välismaalt, samuti osaletakse koos oma õpilastega erisugustes õpiprojektides.
Rahvusvahelise koostöö kõrval on eTwinningu kaudu võimalik ka Eesti koolide omavaheline koostöö.
eTwinninguga on oodatud liituma kõik alus-, üld- ja kutsehariduse õpetajad.

Koolitus toimub uues HITSA Nutiklassis ning selle kava on üles ehitatud tuleviku klassiruumi põhimõtetele tuginedes.

1. portaali www.etwinning.net kasutamine (partneriotsing, projekti sõlmimine, projektitöö administreerimine)
2. rahvusvahelise projektitöö integreerimine õppekavaga
3. näited eTwinning projektidest
4. veebipõhiseks koostööks sobivad vahendi
5. Õpetajate enesetäiendamisvõimalsed eTwinningu raames

Osalemise/ alustamise eeldused: Arvutioskus kesktasemel. Osalejatel palume kaasa võtta süle või tahvelarvuti.

Tunnistus koolitusel osalemise kohta väljastatakse neile, kes on osalenud kontaktõppepäeval ja teinud koolituse käigus vajalikud praktilised tööd.

Registreeri