Hädaolukorra riskianalüüsi koostamise koolitus

Kokkuvõttev lühikirjeldus Koolituse eesmärk on anda baasteadmised hädaolukorra riskianalüüsi koostamisest.
Toimumise aeg: 22.01.2020 - 22.01.2020
Hind osalejale: 75 €
Korraldav asutus: Sisekaitseakadeemia
Projektijuht: Helen Kiis, helen.kiis@sisekaitse.ee
Toimumise koht: Sisekaitseakadeemia
Aadress: Kase tn 61, Pirita linnaosa, Tallinn, Harju maakond 12012

Koolituse läbinu:

• teab hädaolukorra riskianalüüsi koostamise eesmärki, protsessi ja õiguslikku regulatsiooni;
  • kavandab oma tegevusvaldkonnas halvima tõenäolise sündmuse lühistsenaariumi;
  • rakendab hädaolukorra riskianalüüsi metoodikat koostatud stsenaariumi tõenäoususe ja tagajärgede hindamisel;
  • teab võimeanalüüsi eesmärki, valdkondi ja analüüsitavaid võimeid ning riskiankeedi eesmärki ja ülesehitust;
  • kavandab ennetavad ja tagajärgi leevendav meetmed ning tegevused kriitiliste võimelünkade lahendamiseks.

Sihtgrupid: Hädaolukorra riskianalüüsi koostamist juhtivate ja kaasatud asutuste riskianalüüsi eksperdid.
Eesmärgid: Koolituse läbinul on baasteadmised hädaolukorra riskianalüüsi koostamisest.
  • Riskianalüüsi eesmärk ja õiguslik alus;
  • Riskianalüüsi mõisted, riskijuhtimise standardid;
  • Riskianalüüsi meetodid;
  • Riskianalüüsi protsess;
  • Üldosa, analüüsiosa;
  • Stsenaariumite koostamine;
  • Tõenäosuse hindamine;
  • Tagajärgede hindamine;
  • Riskiklass ja -maatriks;
  • Võimeanalüüs;
  • Riskianalüüsi järeldused, riskimaandamise meetmed;
  • Riskiankeet;
  • Riskianalüüsi rakendamine.

Õppemeetodid: auditoorne loeng, praktilised harjutused, arutelu.

Õppevorm: kombineeritud
Õppekeskkonna kirjeldus: Loeng toimub õppeklassis, mis on varustatud tänapäevaste koolitus- ja esitlusvahenditega.
Osalemise/ alustamise eeldused: Koolitusel osalemise eeldus on kriisireguleerimise baaskoolituse e-kursuse läbimine Moodle-keskkonnas ja enesekontrolli testide sooritamine.

Koolitus loetakse läbinuks, kui on osaletud vähemalt 80% õppetööst.

Dokumendi tüüp: Tõend
Õppematerjalide loend: 1. Kriisireguleerimise baaskursuse e-kursus Moodle keskkonnas. 2. Vabariigi Valitsuse 22.06.2017 määrus nr 108 „Hädaolukorra riski hindamise nõuded ja riskianalüüsi koostamise kord“. https://www.riigiteataja.ee/akt/122062017015 3. Siseministri 19.06.2017 määrus nr 28 “Hädaolukorra riski hindamise nõuded ja riskianalüüsi koostamise kord”. https://www.riigiteataja.ee/akt/122062017015 4. Hädaolukorra riskianalüüsi koostamise juhend riigiasutustele. https://www.siseministeerium.ee/sites/default/files/Kriisireguleerimine/hadaolukorra_analuusi_koostamise_juhend.pdf 5. Muud õppejõudude poolt komplekteeritud loengumaterjalid.
Koolituse läbiviimiseks vajaliku kvalifikatsiooni, õpi- või töökogemuse kirjeldus koolitajal: Vähemalt viieaastase tööstaaži ja täiskasvanute koolitamise kogemusega kriisireguleerimise eksperdid.
Õppekavarühm: Vara- ja isikukaitse
Märksõnad: riskianalüüs, kriisireguleerimine