Veebiseminar: Tehnoloogiakompass - suurandmed ja analüütika hariduses

Kokkuvõttev lühikirjeldus “Hariduse tehnoloogiakompassi” tutvustav veebiseminar räägib suurandmetest ja anaüütikast ning sellega seostuvaist võimalustest koolielus.
Toimumise aeg: 03.10.2019 - 03.10.2019
Registreerimine avatud 17.09.2019
Registreerimine suletud alates 02.10.2019

Tingimusteta tasuta.

Korraldav asutus: Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus
Projektijuht: MARIT DREMLJUGA-TELK, marit.dremljuga-telk@hitsa.ee, tel: 56642364
Toimumise koht: Veebis. Aadress saadetakse registreerunule enne veebiseminari toimumist emailile.
Lisainfo: Veebiseminar algab kell 16:00.
Veebiseminaril osalemiseks on vajalikud kõrvaklapid või kõlarid ning lauaarvuti või sülearvuti, veebikaamera ega mikrofon ei ole osalemiseks vajalik. Veebiseminar toimub Adobe Connect keskkonnas, mille videojuhendi leiate siit: https://www.youtube.com/watch?v=ohRaHomM3Xg
Haridustasemed: Alusharidus, Üldharidus, Kutseharidus, Kõrgharidus
Kolmas veebinar tehnoloogiakompassi sarjast võtab lähivaatesse andmete ja andmeanalüütika maailma. Veebiseminari alguses anname põgusa sissejuhatuse “Hariduse tehnoloogiakompassi”, mille järel võtab seminar Tallinna Ülikooli haridustehnoloogiakeskuse vanemteaduri ja raporti kaasautori Mart Laanpere juhtimisel suuna juba sellele, et rääkida, miks me suurandmetest ja analüütikast tehnoloogiakompassis räägime, missugused on erinevad võimalused selle rakendamiseks õppetöösse (ja miks seda üldse tegema peaks) ning toome näiteid.

Sel aastal ilmus esimene haridusele mõeldud tehnoloogiaraport “Hariduse tehnoloogiakompass”, mis aitab lahti mõtestada, kuidas saavad uued tehnoloogiad igapäevast koolielu lihtsustada. Tehnoloogiakompass on kirjutatud Eesti koolidele ja see annab ülevaate meid ümbritsevatest ja mõjutavatest uutest tehnoloogiatest, ilmestades ülevaadet näidetega Eestist ja maailmast ning selgitab välja käsitletud tehnoloogiate seose koolieluga. Lisaks leiab raportist ekspertide soovitused, kuidas saaks neid tehnoloogiaid koolielus rakendada ja milliseid neist võiks koolis õpetada.

Esimene “Hariduse tehnoloogiakompass” keskendub viiele teemale: asjade internet, virtuaal- ja liitreaalsus, andmed ja analüütika, tehisintellekt ning turvalisus digimaailmas.
Õppevorm: veebipõhine
Link materjalidele: https://kompass.hitsa.ee