Veoseveo veokorraldusjuhi ametipädevuse koolitus (vene keeles)

Kokkuvõttev lühikirjeldus Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse (EÜ) nr 1071/2009 sätestatud nõuetele vastava Veokorraldusjuhi ametipädevuse koolitus
Toimumise aeg: 13.01.2020 - 27.01.2020
Registreerimine avatud 10.09.2019
Registreerimine suletud alates 10.01.2020
Hind osalejale: 590 €

Isikule, kellel on eelnevalt läbitud rahvusvahelise sõitjateveo eest vastutava isiku koolitus, on koolituse hind 240 EUR.

• Tõnis Hintsov (Tallinna Tehnikakõrgkool)
  • Andrei Naan (Tallinna Tehnikakõrgkool)
  • Inga Stelmak (Tallinna Tehnikakõrgkool)
  • Mari Suurväli (Tallinna Tehnikakõrgkool)
  • Priit Siitan (Tallinna Tehnikakõrgkool)
  • Aimar Lukk (Tallinna Tehnikakõrgkool)
  • Tõnu Mägi (Tallinna Tehnikakõrgkool)
Korraldav asutus: Tallinna Tehnikakõrgkool
Projektijuht: Agnes Udumäe, agnes.udumae@tktk.ee, tel: 53411798
Toimumise koht: Tallinna Tehnikakõrgkool
Aadress: Pärnu mnt 62/1, Kesklinna linnaosa, Tallinn, Harju maakond 10135
URL: http://www.tktk.ee
  • on ametialaselt pädev korraldama veosevedu
  • on võimeline olema vastutav EMÜ tegevusloa omaja juures veokorralduse ning veokorraldusega seotud majandustegevuse, töökorralduse, töötasustamise, tollikorralduse, töö- ja puhkeaja nõuete täitmise, liiklusohutuse, sõidukiohutuse ja keskkonnakaitse eest

Sihtgrupid: Maanteevedusid korraldatavate ettevõtete juhid, vedude eest vastutavad töötajad
Eesmärgid: Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse (EÜ) nr 1071/2009 sätestatud nõuetele vastava Veokorraldusjuhi ametipädevuse koolitus

Veoseveo veokorraldusjuhi koolituskursuse õppekava läbimisel omandatavad õppeained on järgmised:

• Tsiviilõiguse õppeaine, mis käsitleb järgmisi teemasid:

veondusalased õigusaktid; võlaõigus, lepingulised kohustused ja vastutus, lepinguliigid; lepingute sõlmimine, veotingimuste kajastamine, riskid; rahvusvaheline kaupade autoveolepingu konventsioon (CMR); riikidevahelised autoveoalased kokkulepped, kabotaažveod.

• Majandusõiguse õppeaine, mis käsitleb järgmisi teemasid:

äriühingu eri vormid, nende asutamine, registreerimine, tegevusalade muutmine ja tegevuse lõpetamine; vedaja vastutus, kohustused ja õigused.

• Tööõiguse õppeaine, mis käsitleb järgmisi teemasid:

tööleping, töötasu, tasuline puhkus ja tasude väljamaksmise kord; juhi töö-, sõidu- ja puhkeaja valdkonnas kohaldatavad õigusaktid; nõuded töö- ja puhkeaja planeerimisele ja arvestamisele; tööohutuse ja töökaitsega seotud poolte kohustused ja vastutus; pension, pensionite liigid, määrad ja väljamaksmise kord; autovedudega seotud sotsiaalpartnerite (ametiühingud, töönõukogud, usaldusisikud, tööinspektorid jne) ülesanded ja tegevus; töövaidluste lahendamine.

• Maksuõiguse õppeaine, mis käsitleb järgmisi teemasid:

ettevõtte maksustamine ning vastutus; maksuvabad teenused; sõidukite kasutamisega seotud maksud; välisriikides taristu kasutamise eest võetavad maksud ja tasud.

• Äri- ja finantstegevuse juhtimise õppeaine, mis käsitleb järgmisi teemasid:

maksevahendid ja -meetodid; krediidivormid ja nendest tulenevad kohustused; ettevõtte bilanss ja ettevõtte kasumiaruanne; ettevõtte tulususe ja finantsseisukorra hindamine finantsnäitajate alusel; ettevõtte eelarve koostamine, selle analüüs ja kontroll; ettevõtte kuluelemendid ja nende arvutamine; ettevõtte juhtimisstruktuur, töö planeerimine ja hindamine; turundus, reklaam ja avalikud suhted; ettevõtja tegevusega seotud riskid, kindlustuse liigid, näiteks vastutus-, vara-, õnnetusjuhtumi-, liiklus-, veosekindlustus; elektrooniline andmete edastamine, töötlemine, säilitamine, sealhulgas elektroonilise andmeedastuse, sõiduki jälgimise ja teekonna planeerimise süsteemid; veoseveo teenuste eest arveldamine; tarneklauslid.

• Turule pääsu õppeaine, mis käsitleb järgmisi teemasid:

tasulise ja oma kulul autoveo korraldamise nõuded; autoveo ettevõtte asutamine; veoseveol vajalikud dokumendid; veoturu korraldus, veoste käitlemine ja logistika; piiriformaalsused, tollidokumendid ja TIR-märkmikud ning nende kasutamisest tekkivad kohustused ja vastutus.

• Tehniliste nõuete õppeaine, mis käsitleb järgmisi teemasid:

sõiduki mõõtmed, massid ja teljekoormused; sõiduki ning selle komponentide liigitus ja valik; sõiduki tüübikinnitus, registreerimine ja tehnoülevaatuse kord; sõiduki ja selle varustuse tehniline hooldus; sõiduki poolt tekitatud müra ja keskkonnasaaste vähendamine; eri tüüpi kaubakäitlus- ja laadimisvahendid; kombineeritud vedude tehnika; ohtlike veoste (ADR) ja jäätmete veo korraldamine; kiiresti riknevate toiduainete veo (ATP) korraldamine; elusloomade veo korraldamine.

• Liiklusohutuse õppeaine, mis käsitleb järgmisi teemasid:

kutselise autojuhi kvalifikatsiooninõuded; liiklusalaste õigusaktide nõuded; veoga seotud ohutusnõuded ja ennetusabinõud; meetmed õnnetusjuhtumite ja liiklusalaste õigusaktide nõuete tõsiste rikkumiste ärahoidmiseks; liikmesriikide võimalikud liikluspiirangud ja -keelud.

Hindamisviisid: test

koolituse edukaks läbimiseks tuleb sooritada 2 kirjalikku testi, mõlemas testis on 30 küsimust ja tulemus peab olema vähemalt 65% maksimaalsest võimalikust

Õppekavarühm: Transporditeenused
Märksõnad: veosevedu, veokorraldus, ametipädevus