Avatud BIM – IFC kursus

Kokkuvõttev lühikirjeldus BIM on muutunud üha enam olulisemaks sõltumata projekti tüübist ja suurusest. Selle praktilise kursuse ajal läbitakse BIM projekti algatamise ja loomisega seonduvad nõuded, et projekti sujumine oleks efektiivne ja sujuva töövooga.
Toimumise aeg: 14.11.2019 - 14.11.2019
Kontaktpäev:
  • 1. kontaktpäev (14.11.2019 09:00 - 14.11.2019 14:00)
Hind osalejale: 160 €

Enne registreerumist tutvu kindlasti koolitusel osalemise tingimustega.

• Janek Siidra (Tallinna Tehnikakõrgkool)
Korraldav asutus: Tallinna Tehnikakõrgkool
Projektijuht: Agnes Udumäe, agnes@tktk.ee, tel: 53411798
Toimumise koht: Tallinna Tehnikakõrgkool
Aadress: Pärnu mnt 62/1, Kesklinna linnaosa, Tallinn, Harju maakond 10135
URL: http://www.tktk.ee
  • Teab BIM – ga seotud mõisteid, sõnu ja väljendeid
  • Oskab BIM-projekti käivitada, rakendada ja struktureerida
  • Oskab mudelit paigutada geograafilisse asukohta
  • Oskab õigesti mudeldada (hoone osad, TALO koodid, korruste määratlemine, BIM mudeli ühtne 0-punkt, jne.)
  • Oskab hoone elemente klassifitseerida IFC standardi kohaselt
  • Teab BIM projektide etappe ja tegevuste vastavaid nõudeid
  • Oskab pindala ja mahtu (IFCSpace), tsoone korrektselt kasutada ja teab vastavaid IFC parameetreid
  • Oskab IFC parameetreid kasutada joonistel ja tabelites
  • Oskab BIM mudelit juhtida ja töödelda
  • Oskab IFC faile ekspordiks seadistada
  • Oskab kontrollida IFC failide kvaliteeti teistele projekteerijatele väljastamiseks, kasutades vastavaid IFC vaatureid
  • Oskab importida IFC failie teistelt projekteerijatelt saadud mudelite baasil nagu: Tekla, Revit, ja MagiCAD
  • Oskab kasutada BCF (BIM Collaboration Format) formaati projekteerijate vahelises suhtlemises selgitamaks omavahelisi projektsituatsioone
  • Oskab BIM mudelit koordineerida, kontrollida ja vajalikku kvaliteeti tagada spetsiaalsetes mudelikontrolli tarkvarades nt Solibri Model Checker.
Sihtgrupid: Kursusel osalemise eelduseks on ARCHICAD'i süvateadmised või muude BIM töövahendite kõrgetasemelised oskused. Osaleja peab omama häid arvutioskusi, akadeemilist arusaamist ja projekteerimise alast kogemust.
Eesmärgid: BIM on muutunud üha enam olulisemaks sõltumata projekti tüübist ja suurusest. BIM on muutunud üha enam tavapäraseks nõudeks projektidele ja eelduseks on projektid koostada BIM põhimõtetele vastavalt. Selle praktilise kursuse ajal läbitakse BIM projekti algatamise ja loomisega seonduvad nõuded, et projekti sujumine oleks efektiivne ja sujuva töövooga.
  • Mis on BIM? Miks BIM? Mõisted, sõnad ja väljendid, mida peaksite teadma
  • BIM-projekti käivitamine, rakendamine ja üldine struktuur
  • Mudeli paiknemine geograafilises asukohas (koordinaadid)
  • Kuidas õigesti mudelleerida (hoone osad, TALO koodid, korruste määratlemine, BIM mudeli ühtne 0-punkt, jne )
  • Hoone elementide klassifitseerimine IFC standardi kohaselt
  • BIM projektide etapid, mudeli areng ajas ja vastavad nõuded
  • Pindala ja maht (IFCSpace), korrektne tsoonide kasutamine ja vastavad IFC parameetrid
  • IFC parameetrite kasutamine joonistel ja tabelites
  • BIM mudeli juhtimine ja töötlemine kasutades spetsiaalseid omadusi
  • IFC failide seadistamine ekspordiks, vastavalt vajalikule inseneritarkvarale
  • IFC failide teistele projekteerijatele väljastamise eelne kvaliteedi kontroll kasutades vastavaid (IFC vaaturid / kontrollijad).
  • IFC failide importimine teistelt projekteerijatelt saadud mudelite baasil nagu: Tekla, Revit, ja MagiCAD.
  • BCF (BIM Collaboration Format) formaadi kasutamine projekteerijatevahelises suhtlemises selgitamaks omavahelisi projektsituatsioone
  • Üleüldine BIM mudeli koordineerimine, kontroll ja kvaliteedi tagamine spetsiaalsetes mudelikontrolli tarkvarades nt Solibri Model Checker.

Õppekeskkonna kirjeldus: Arvutiklass 430
Osalemise eeldus: Kursusel osalemise eelduseks on ARCHICAD'i süvateadmised või muude BIM töövahendite kõrgetasemelised oskused. Osaleja peab omama häid arvutioskusi, akadeemilist arusaamist ja projekteerimise alast kogemust. Kursusel osaleja võib kasutada oma kaasaskantavat sülearvutit (PC või MAC), millesse on eelnevalt installeeritud ARCHICAD versioon (laetav MyARCHICAD.com), kuid see ei ole kohustuslik(koolitus toimub arvutiklassis).
Dokumendi tüüp: Tõend
Õppekavarühm: Arhitektuur ja linnaplaneerimine
Märksõnad: arhitektuur, linnaplaneerimine, ehitised, tsiviilrajatised
1. kontaktpäev - Üldinfo