Töötervishoiu- ja tööohutusalane täienduskoolitus

Kokkuvõttev lühikirjeldus Koolitusel antakse ülevaade tööohutuse eesmäridest, töökeskkonnaalase töö korraldamisest ettevõttes, töökeskkonna ohutegurite mõjust töötaja tervisele ja rakendatavatest abinõudest töötaja töövõime säilitamiseks.
Toimumise aeg: 08.10.2019 - 08.10.2019
Kontaktpäev:
  • Kontaktpäev (08.10.2019 09:00 - 08.10.2019 16:00)
Hind osalejale: 90 €

Koolitus toimub vähemalt 12 osavõtja registreerumisel põhikursusele. TTK-l on õppegrupi mittetäitumisel õigus koolitus ära jätta või koolitust edasi lükata õppegrupi täitumiseni.

• Priit Siitan (Tallinna Tehnikakõrgkool)
Korraldav asutus: Tallinna Tehnikakõrgkool
Projektijuht: Agnes Udumäe, agnes@tktk.ee, tel: 53411798
Toimumise koht: Tallinna Tehnikakõrgkool
Aadress: Pärnu mnt 62/1, Kesklinna linnaosa, Tallinn, Harju maakond 10135
URL: http://www.tktk.ee
  • Teab ja tunneb töötervishoiu ja tööohutusalaseid seadusandlikke akte
  • Teab töökeskkonna ohutegurite võimalikke mõjusid töötajate töövõimele ja oskab hinnata töökeskkonna riske
  • Oskab tagada töökeskkonnas tööde ohutust

Sihtgrupid: Tööandjad, töökeskkonnaspetsialistid, töökeskkonnavolinikud ja töökeskkonnanõukogu liikmed. Inimesed, kes on ettevõttes määratud või valitud tegelema töökeskkonnaalaste küsimustega
Eesmärgid: Anda sihtrühma esindajatele pädevus töökeskkonnaalastes küsimustes, tutvustada töötervishoiu- ja tööohutuse seaduse ning selle alusel kehtestatud õigusaktide nõudeid. Anda juhiseid ettevõttes töötajate jaoks ohutu ja tervisliku töökeskkonna loomiseks.
  • Ülevaade töötervishoiu- ja tööohutuse seaduse üldnõuetest, tööandja ja töötaja kohustustest ja õigustest. Töökeskkonnaalase töö korraldus ettevõttes, selleks vajalikud struktuurid
  • Töökeskkonna ohutegurid, nende võimalik mõju töötaja töövõimele ja rakendatavad abinõud töötaja töövõime säilitamiseks.
  • Töökeskkonna riskianalüüs, selle eesmärk, läbiviimine ja selle põhjal tegevuskava koostamine riskide elimineerimiseks või vähendamiseks.
  • Töökeskkonna sisekontroll.
  • Tööõnnetuste, kutsehaiguste uurimine, registreerimine ja selllekohane statistika.
  • Tööandjate põhilisemad tööohutusalased rikkumised, nende analüüs Tööinspektsiooni aastaülevaadete põhjal.
  • Tööandja vastutus töötaja tervisele tekitatud kahju eest, kohtupraktika.
  • Euroopalik „Hea tava“ töötajatele ohutu töökeskkonna loomisel.

Hindamisviisid: test
Dokumendi tüüp: Tunnistus või tõend
Õppekavarühm: Tehnika, tootmise ja ehituse interdistsiplinaarne
Märksõnad: töökeskkond, töötervishoid, tööohutus