Korruptsiooni ennetamine avalikus sektoris

Kokkuvõttev lühikirjeldus Osaleja tugineb korruptsiooni ennetamise ja eetikaalastele teadmistele tundmaks ära tegelikke ja näilisi tööalaseid huvide konflikti olukordi ning nende lahendamise võimalusi.
Toimumise aeg: 21.11.2019 - 21.11.2019
  • Tanel Oppi (SA Innove)
Korraldav asutus: Sisekaitseakadeemia
Projektijuht: Triin Pajur, triin.pajur@sisekaitse.ee
Toimumise koht: Hotell Tartu konverentsikeskus, Soola 3, 51004
Lisainfo: NB! KOOLITUSELE REGISTREERIMINE TOIMUB RIIGITÖÖTAJA ISETEENINDUSPORTAALI KAUDU!
Kui su asutus kasutab RTIPi, siis logi sisse RTIPi ning mine „Koolitused“ → “Koolituskalender“ → leia nimekirjast soovitud koolitus.

Kui su asutus ei ole RTIP kasutaja, siis mine sellele lingile:

Koolituse tulemusel õppijaKoolituse tulemusel õppija:

• määratleb ennast õigesti avaliku sektori struktuuris ja on kursis avaliku teenistuses töötamise eripäradega;
  • teab tegelikke ja näilisi huvide konflikti olukordi ning leiab neile lahendamise võimalusi;
  • teab avalikule teenistusele rakendatavate õigusaktide ja avaliku eetika suhet.
Sihtgrupid: Avalik sektor, välja arvatud avalik teenistus.
Eesmärgid: Osaleja tugineb korruptsiooni ennetamise ja eetikaalastele teadmistele tundmaks ära tegelikke ja näilisi tööalaseid huvide konflikti olukordi ning nende lahendamise võimalusi.
  • Eesti avaliku sektori struktuur, toimimise põhimõtted ja väärtused, avaliku eetika kontseptsioon, avaliku sektori töötajate rollid.
  • Eetika-alased küsimused, mis tekivad igapäevase tegevuse käigus avaliku ja erasektori vahel.
  • Õigusaktide ja avaliku eetika suhe: seadused, normid, eeskirjad, tavad.
  • Korruptsioon ja huvide konflikt –korruptsioonisüüteod, toimingupiirangud ja korruptsiooni ennetavad meetmed korruptsioonivastases seaduses.
  • Enamlevinud probleemid korruptsioonivastase seaduse rakendamisel Eesti avalikus sektoris.
  • Korruptsiooni ja huvide konflikti juhtimise ja ennetamise võimalused.
  • Eetilise otsustamise oskuste ja eetika-alase kompetentsi arendamine juhtumianalüüsi põhjal.

Õppemeetodid: lühiloeng, diskussioon ja grupitöö.

Õppekeskkonna kirjeldus: Õppetöö toimub auditooriumis, mis on varustatud õppetööks vajaliku tehnikaga.

Koolitusel osalemine täismahus.

Dokumendi tüüp: Tõend
Õppematerjalide loend: Korruptsioonivastane seadus, www.korruptsioon.ee, käsiraamat "Huvide konflikti käsitlemine avalikus sektoris"
Koolituse läbiviimiseks vajaliku kvalifikatsiooni, õpi- või töökogemuse kirjeldus koolitajal: Varajasem kogemus täiskasvanute koolitajana eetika või avaliku halduse teemadel.
Õppekavarühm: Filosoofia ja eetika