E-kursus "Digimõtted"

Kokkuvõttev lühikirjeldus E-kursus kõigile neile, kellele meeldib lugeda ja vaadata, mida põnevat digimaailmas tehakse.
Toimumise aeg: 30.09.2019 - 27.10.2019
Hind osalejale: 50 €

Koolitusel osalemine on tasuta lasteaias, üldhariduskoolis ja kutsekoolis töötavale:

• õpetajale
  • haridustehnoloogile
  • õppejuhile
  • õppeasutuse juhile

Koolitus on tasuta tingimusel, et koolitus läbitakse täies mahus.

• SIRET LAHEMAA (Lauka Põhikool)
Korraldav asutus: Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus
Projektijuht: Piret Lehiste, piret.lehiste@hitsa.ee, tel: 55697696
Õpisündmuse veebilink: https://moodle.hitsa.ee/course/view.php?id=27036
Toimumise koht: HITSA Moodle'is
URL: https://moodle.hitsa.ee/course/view...

Kursuse läbinu :

• on tutvunud erinevate digimaailmast rääkivate artiklite/videote/loengutega,
  • on tutvunud hariduse tehnoloogiakompassiga,
  • on teinud ära vähemalt kaheksa enesekontrollitesti,
  • on avaldanud oma arvamust digimaailma kohta.
Sihtgrupid: Koolitusel osalemine on tasuta lasteaias, üldhariduskoolis ja kutsekoolis töötavale õpetajale, tugispetsialistile (eripedagoog, sotsiaalpedagoog, psühholoog, logopeed), haridustehnoloogile, õppejuhile, õppeasutuse juhile.
NB! Koolitus on tasuta tingimusel, et koolitus läbitakse täies mahus.
Haridustasemed: Alusharidus, Üldharidus, Kutseharidus
Eesmärgid: Tutvustada digimaailma erinevaid tahke ning avardada osalejate silmaringi.

Käesolev kursus on loodud, et avada digimaailma eri tahke ja nendega seotud hoiakuid. Digimaailmast ja digiharidusest kirjutatakse palju ning väga põnev on ennast selle kiirelt areneva valdkonnaga kursis hoida. Sellel kursusel loetakse artikleid, vaadatakse videoid ja kuulatakse loenguid, kommenteeritakse ja arutletakse.

Juttu tuleb haridusest, riigist ja majandusest tehnoloogia võtmes ning läbi saab loetud ka HITSA uus tehnoloogiakompass. Kõik materjalid on eestikeelsed. Kursus sobib kõigile digimaailma huvilistele ja toimub HITSA Moodle'i keskkonnas.

Teema 1 - Digimaailmast üldiselt

Teema 2 - Haridus ja tehnoloogia

Teema 3 - Riik, majandus ja tehnoloogia

Teema 4 - Hariduse tehnoloogiakompass

Õppevorm: veebipõhine
Õppekeskkonna kirjeldus: E-kursus kestab neli nädalat. Kõik kursuse materjalid ja kogu suhtlus toimub HITSA Moodle'is.
Osalemise/ alustamise eeldused: Kursuse läbimiseks on vajalik omada internetiühendusega arvutit ja kõlareid/kõrvaklappe.

Kursus loetakse positiivselt läbituks ja väljastatakse sellekohane tunnistus, kui õppija on sooritanud õigeaegselt kõik iseseisvad tööd vastavalt õpijuhisele.