KOOSKÕLALINE KLASS: vaimselt terve ja hooliva klassi kujundamine

Kokkuvõttev lühikirjeldus Miks on eriti oluline pöörata tähelepanu vaimse tervise tagamisele ja grupiprotsesside juhtimisele klassis? Kuidas õpetaja saab aidata kaasa turvalise, psüühilist häiritust ennetava suhtekeskkonna tekkimisele?
Toimumise aeg: 22.08.2019 - 04.10.2019
Hind osalejale: 290 €
Korraldav asutus: SA Omanäolise Kooli Arenduskeskus
Projektijuht: Reili Pae, reili@ami.ee, tel: 56500710
Õpisündmuse veebilink: http://bit.ly/kooskõlalineklass
Aadress: Parda tn 6, Kesklinna linnaosa, Tallinn, Harju maakond
Kompetentsi mudel Õpetaja kompetentsimudel

Koolituse tulemusena õppija:

• omandab praktilised võtted ja tööriistad, et tagada hoolivad suhted ja toimiv koostöö klassis
  • omandab efektiivsd strateegiad, kuidas tulla toime vastupanu ja konfliktidega
  • saab kaasa harjutused ja meetodid grupiprotsesside eestvedamiseks
  • mõistab efektiivse koostöö ja vaimse tervise hoidmise eelduseid
Sihtgrupid: Õpetajad
Haridustasemed: Üldharidus, Kutseharidus

I moodul  Vaimu ja võimu vahekorra loomine
Maht: 2 päeva

• Vaimset tervist kaitsvad ja kahjustavad tegurid .
  • Suhete psühholoogilise arengu faasid ja nende mõju õppetegevusele klassis.
  • Õpetaja tegevused sõltuvusfaasis koostöö tagamiseks, tulemuslikkuse ja hoolivuse kujunemiseks (eesmärgistamise tehnikad, teabe liikumise, avatuse vajalikkus ja juhtimine, kokkulepete loomine ja järgimise kindlustamine, hooliva enesekindluse suurendamise võtted, suhtlemisoskused sõltuvusfaasis).
  • Õpetaja tegevused konfliktifaasis (vastupanu mõiste, põhjused.  3 teed konflikti lahenemise suunas -võimendamine, uurimine ja mõõtmine. Tegevused psüühiliste häirete vaoshoidmise abistamiseks konfliktses olukorras, sõltuvusfaasi tegevuste mõju konfliktifaasi, suhtlemisoskused konfliktifaasis: tunnetega tegelemine, hinannguvaba kirjeldamine, suhtlustõketest hoidumine).

II moodul  Hoolivalt koos
Maht: 2 päeva

• Õpetaja tegevused eraldumisfaasis: vaimset tervist tagav tasakaalustatud  eesmärgipärasus (konflikti lahendamise meetodid, õpilase vajadused ja nende kokkuvõttev tagasipeegeldus, mõjusa vestluse läbiviimine ebakohaselt käituva õpilasega, konflikti vahendamine, isiklike eesmärkide ja vastutuse loomise abistamine, suhtlemisoskused eraldumisfaasis - eesmärgistamise korraldamine, konfronteerumine; konfliktihalduse sammude läbiviimine), klassikoosoleku läbiviimine probleemi lahendamiseks.
  • Õpetaja tegevused koostööfaasis: võrdväärsuse tagamine ja motivatsiooni hoidmine (klassis läbiviidavad koostööharjutuste treeninimine, inimõiguste hariduse praktiseerimine klassis, koostööd mõjutavad tegurid ja nende ennetamine, suhtlemisoskused koostööfaasis: arutelu meetodite rakendamine, koostööprintsiipide järgimine).
  • Õpetaja isiksuseomadused turvalise ja demokraatliku klassi juhtimisel: ehedus, aktsepteerimine ja empaatia.
  • Vaimse tervise olemus ja igaühe vastutuse suurendamine klassi suhtekeskkonnas
Õppekeskkonna kirjeldus: Õppekeskkond vastab täiskasvanud õppijale kohastele nõuetele: on loomuliku valgustuse, hea õhuvahetuse ja temperatuuriga, ruumides on täiskasvanud õppijale kohased lauad ja toolid, mis on rühmatööde jaoks teisaldatavad, varustatud vajalike kaasaegsete koolitusvahenditega (sh pabertahvli kasutamise võimalus).

Osalemine koolitusel täismahus.

Koolituse läbiviimiseks vajaliku kvalifikatsiooni, õpi- või töökogemuse kirjeldus koolitajal: Koolitajal on: kõrgharidus, andragoogika-, täiskasvanukoolituse või tegevuslike meetodite grupijuhtimise alane väljaõpe ja täiskasvanute koolitamise kogemus viimase 3 aasta jooksul, töökogemus haridusasutuses.
Koolitaja toetab sihipäraselt loodud õpisituatsioonis täiskasvanud õppijate õppimist ja enesearendust.
I MOODUL Võimu ja vaimu vahekorra loomine - Üldinfo
Toimumise aeg: 22.08.2019 - 23.08.2019
Aadress: Parda tn 6, Kesklinna linnaosa, Tallinn, Harju maakond Harju maakond

Vaata detailset infot

Sisukirjeldus: TEEMAD
• Vaimset tervist kaitsvad ja kahjustavad tegurid
• Suhete psühholoogilise arengu faasid ja nende mõju õppetegevusele klassis
kujunemiseks.
• Õpetaja tegevused konfliktifaasis: demokraatlike põhimõtete ja inimõiguste proovikivi
klassis kui miniühiskonnas.
Maht: 16.00 akad. tundi

Vaata vähem

II MOODUL Hoolivalt koos - Üldinfo
Toimumise aeg: 03.10.2019 - 04.10.2019
Aadress: Parda tn 6, Kesklinna linnaosa, Tallinn, Harju maakond Harju maakond

Vaata detailset infot

Sisukirjeldus: • Õpetaja tegevused eraldumisfaasis: vaimset tervist tagav tasakaalustatud
eesmärgipärasus.
• Õpetaja tegevused koostööfaasis: võrdväärsuse tagamine ja motivatsiooni hoidmine.
• Vaimse tervise olemus ja igaühe vastutuse suurendamine klassi suhtekeskkonnas.
Maht: 16.00 akad. tundi

Vaata vähem