Veebiseminar: Tehnoloogiakompass - asjade internet

Kokkuvõttev lühikirjeldus “Hariduse tehnoloogiakompassi” tutvustav veebiseminar räägib asjade internetist ja sellega seostuvaist võimalustest koolielus.
Toimumise aeg: 30.05.2019 - 30.05.2019
Korraldav asutus: Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus
Projektijuht: MARIT DREMLJUGA-TELK, marit.dremljuga-telk@hitsa.ee, tel: 56642364
Toimumise koht: Veebis. Aadress saadetakse registreerunule enne veebiseminari toimumist emailile.
Lisainfo: Veebiseminaril osalemiseks on vajalikud kõrvaklapid või kõlarid ning lauaarvuti või sülearvuti, veebikaamera ega mikrofon ei ole osalemiseks vajalik. Veebiseminar toimub Adobe Connect keskkonnas, mille videojuhendi leiate siit: https://www.youtube.com/watch?v=ohRaHomM3Xg.
Haridustasemed: Alusharidus, Üldharidus, Kutseharidus, Kõrgharidus

Sel aastal ilmus esimene haridusele mõeldud tehnoloogiaraport “Hariduse tehnoloogiakompass”, mis aitab lahti mõtestada, kuidas saavad uued tehnoloogiad igapäevast koolielu lihtsustada. Tehnoloogiakompass on kirjutatud Eesti koolidele ja see annab ülevaate meid ümbritsevatest ja mõjutavatest uutest tehnoloogiatest, ilmestades ülevaadet näidetega Eestist ja maailmast ning selgitades välja käsitletud tehnoloogiate seose koolieluga. Lisaks leiab raportist ekspertide soovitused, kuidas saaks neid tehnoloogiaid koolielus rakendada ja milliseid neist võiks koolis õpetada.

Esimene “Hariduse tehnoloogiakompass” keskendub viiele teemale: asjade internet, virtuaal- ja liitreaalsus, andmed ja analüütika, tehisintellekt ning turvalisus digimaailmas.

Teine veebinar tehnoloogiakompassi sarjast võtab lähivaatesse asjade interneti. Seminari alguses anname põgusa sissejuhatuse “Hariduse tehnoloogiakompassi” raportist, mille järel võtab veebiseminar Tallinna Ülikooli haridustehnoloogiakeskuse vanemteaduri ja raporti kaasautori Mart Laanpere juhtimisel suuna juba sellele, et rääkida, miks me asjade internetist tehnoloogiakompassis räägime, missugused on erinevad võimalused selle rakendamiseks õppetöösse (ja miks seda üldse tegema peaks) ning toome näiteid.

Palun pange tähele, et veebiseminaril osalejale ei väljastata lõpudokumenti.

Õppevorm: veebipõhine