Disainmõtlemise koostöövahendid loovtöös

Kokkuvõttev lühikirjeldus Töötoas tutvustatakse läbi praktilise tegevuse disainmõtlemise praktikas sobivat veebipõhist mängustatud koostöövahendit DesignIT. Vahendit on võimalik kasutada loovate rühmategevuste digitaalseks toetamiseks nii lauaarvutis, sülearvutis, tahvelarvutis.
Toimumise aeg: 16.04.2019 - 16.04.2019
Registreerimine avatud 05.02.2019

Töötubades osalemine on tasuta lasteaias, üldhariduskoolis ja kutsekoolis töötavale:

1. õpetajale
    tugispetsialistile (eripedagoog, sotsiaalpedagoog, psühholoog, logopeed)
    haridustehnoloogile
    õppejuhile
  2. õppeasutuse juhile

Alates veebruarist 2019 on osalemine tasuta ka muule koolimeeskonna liikmele, kelle tööülesannetest tulenevalt on koolitusel osalemine vajalik.

Töötoas osalemine on tasuta tingimusel, et see läbitakse täies mahus. Tutvu koolitusel osalemise tingimustega.

• Kai Pata (Pelgulinna Gümnaasium)
Korraldav asutus: Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus
Projektijuht: Triin Kaasik, triin.kaasik@hitsa.ee, tel: 6510108
Vaatlev partner: Tallinna Ülikool
Toimumise koht: HITSA Nutiklass
Aadress: Akadeemia tee 21/4, Mustamäe linnaosa, Tallinn, Harju maakond 12616
URL: https://www.hitsa.ee/ikt-hariduses/...
Lisainfo: Koolitus toimub kell 10.00-12.00
  • Osalejate koostöö- ja koosloomepädevusi ja probleemide lahendamise pädevust digivahendiga
  • Õpetaja pädevus võimestada loovat õpitegevust mängustatud digivahendiga ja luua õpitegevuse stsenaariume veebipõhise mängustatud disainimõtlemise koostöövahendi kaasabil
Sihtgrupid: Ülikoolide ja kõrgkoolide õppejõud, Gümnaasiumiõpetajad.
Põhikooli ja gümnaasiumi õpetajad, kes juhendavad loovtööd, loova sisuga rühmatööd.
Haridustasemed: Üldharidus, Kõrgharidus
  • Anda ülevaade disainmõtlemise praktika kasutusvõimalusest rühma loovtöö toetamisel
  • Kogeda tegevuses mängustatud koostöövahendi kasutamise võimalusi ideekorjeks, vastastikuseks idee hindamiseks läbi mängustatud digilahenduse
  • Arendada osalejate koostöö- ja koosloomepädevusi ja probleemide lahendamise oskust digivahendiga
  • Õppida looma õpistsenaariumit mängustatud koostöövahendile DesignIT

Disainmõtlemise praktika loovtöös.

Mängustatud Disainmõtlemise koostöövahend DesignIT.

Osalemise/ alustamise eeldused: Osaleja registreerub eelnevalt kursusele.
Kaasa võib võtta oma nutivahendi (laptop, tahvel, suurema ekraaniga mobiil), kasutamiseks on ka HITSA tahvel- ja sülearvutid.
Õppekavarühm: Hariduse interdistsiplinaarne õppekavarühm