eTwinning koolitus algajatele

Kokkuvõttev lühikirjeldus Kahepäevasel koolitusel tutvustame eTwinning programmi (www.etwinning.net) ja veebipõhiste õpiprojektide sidumist igapäevase õppetööga.
Toimumise aeg: 02.11.2018 - 03.11.2018
Hind osalejale: 80 €

Koolitusel osalemine on alusharidus-, üldharidus- ja kutseharidusasutuses töötavale õpetajale TASUTA.

Koolitus on tasuta tingimusel, et koolitus läbitakse täies mahus. Tutvu koolitusel osalemise tingimustega.

Korraldav asutus: Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus
Projektijuht: Laura Vetik, laura.vetik@hitsa.ee
Toimumise koht: Haapsalu Promanaadi hotell
Aadress: Sadama tn 22, Haapsalu linn, Haapsalu linn, Lääne maakond
Lisainfo: Päevakava:
Reede, 2. november 2018
14.00-14.30 Saabumine, tervituskohv
14.30-15.00 Sissejuhatus. eTwinning tutvustus www.etwinning.net
15.00-15.30 Saame tuttavaks
15.30-16.00 eTwinning ja selle võimalused õppetöös
16.00-16.45 Näiteid eTwinningu projektidest ja veebipõhistest koostöö vahenditest projektitöös
16.45-17.00 Kohvipaus
17.00-17.30 eTwinning Live
17.30-18.45 Projektiideed ja eTwinningu projekti kavandamine. 10 sammu projektitöö kavandamiseks
18.45-19.30 Õhtused suupisted

Laupäev, 3. november 2018
09.00 - 10.30 Projekti sõlmimine eTwinningu portaalis,
Projektiplaani koostamine ja projekti kavandamine
10.30 - 10.45 Kohvipaus
10.45 - 12.00 Twinspace projektitöö keskkonnana
12.00 - 13.00 Projektide kavandamine, esitlemine
13.00 - 13.30 Kokkuvõte ja koolituse lõpetamine
13.30– 14.30 Lõuna

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutusel on õigus teha päevakavas muutusi.

Kõigile seminaril osalejatele võimaldatakse tasuta öömaja Promenaadi hotellis.

1. annab hinnangu kaaskursuslase projektikavale (ISTE 1.d)
2. teab erinevaid koostööprojektide võimalusi, seostab eTwinningut Erasmus+ programmiga, oskab koostada projektikava ja seda siduda projektiideega (ISTE 2.a)
3. oskab valida projektitööks erinevaid veebivahendeid (ISTE 3.a)
4. tunneb eTwinningu portaali ja oskab seal partnerit leida ning projekti sõlmida (ISTE 4.d)

Sihtgrupid: Ootame koolitusele kõiki õpetajaid, kes soovivad alustada rahvusvahelist projektitööd programmi eTwinning raames (www.etwinning.net) ning kes pole varem eTwinningu koolitustel osalenud.
Haridustasemed: Alusharidus, Üldharidus, Kutseharidus
Eesmärgid: Koolitusel anname ülevaate eTwinning portaali võimalustest koostööpartneri leidmiseks ning õpiprojekti läbiviimisel. Samuti arutame, kuidas integreerida veebipõhine projektitöö igapäevase õppetööga ning tutvustame veebipõhiseks koostööks sobivaid tööriistu.

eTwinning on Euroopa õpetajate ametialane suhtlusvõrgustik, kus jagatakse õpetamiskunsti häid kogemusi, suheldakse kolleegidega, otsitakse mõttekaaslasi uute metoodikate ja õpetamisvõtete kasutamiseks, osaletakse koos oma õpilastega erisugustes õpiprojektides jne.
Rahvusvahelise koostöö kõrval võimalik eTwinningu kaudu ka Eesti koolide omavaheline koostöö.
eTwinninguga on oodatud liituma kõik alus-, üld- ja kutsehariduse õpetajad.

Koolitus on kahepäevane, algab reedel kell 14 ja lõppeb laupäeval kell 15.30

1. portaali www.etwinning.net kasutamine (partneriotsing, projekti sõlmimine, projektitöö administreerimine)
2. rahvusvahelise projektitöö integreerimine õppekavaga
3. näited eTwinning projektidest
4. veebipõhiseks koostööks sobivad vahendi
5. Õpetajate enesetäiendamisvõimalsed eTwinningu raames

Osalemise eeldus: Arvutioskus kesktasemel. Osalejatel palume kaasa võtta süle või tahvelarvuti.

Tunnistus koolitusel osalemise kohta väljastatakse neile, kes on osalenud kahel kontaktõppepäeval ja teinud koolituse käigus vajalikud praktilised tööd.

Link materjalidele: http://www.etwinning.net/et/pub/ind...
Märksõnad: eTwinning