Õpetajate tuleohutusalane täienduskoolitus

Kokkuvõttev lühikirjeldus Koolituse tulemusel oskab õpetaja lõimida tuleohutuse õpet oma õppeainesse ning arendada õppijates enda ja kaaskodanike teadlikkust oma turvalisuse tagamisel ning tuleohtlikus olukorras käitumisel.
Toimumise aeg: 30.01.2018 - 30.01.2018
Kontaktpäev:
  • Õpetajate tuleohutusalane täienduskoolitus (30.01.2018 09:30 - 30.01.2018 16:30)
  • Stella Polikarpus (Sisekaitseakadeemia)
    Sisekaitseakadeemia Päästekolledži lektor ja Tallinna Ülikooli kasvatusteaduste doktorant. Tegevusvaldkonnad: tähenduslik õppimine ja õpetamine, kemikaaliohutus, keemiapääste, ajakriitilises olukorras otsuste vastuvõtmise koolitamine, e-õpe.
  • Kadi Luht (Sisekaitseakadeemia)
    Töötanud kümme aastat Sisekaitseakadeemia Päästekolledžis, kus peamised tööülesanded on: õppetöö läbi viimine kutse- ja tasemeõppes (tuleohutus, ennetus ja inseneriained) rakedusuuringute juhtimine ning läbi viimine päästealal täienduskoolituste läbi viimine. On omistatud Tuleohutusekspert, tase 6 ja Täiskasvanute koolitaja, tase 6 kutsed. Õpib Tartu Ülikooli haridusteaduste doktoriõppes.
Korraldav asutus: Sisekaitseakadeemia
Projektijuht: Külliki Tamm, kylliki.tamm@sisekaitse.ee, tel: 6965475
Õpisündmuse veebilink: https://moodle.hitsa.ee/course/view.php?id=20026#section-0
Toimumise koht: Lõuna päästekeskus (Tartu)
Aadress: Jaama tn 207, Tartu linn, Tartu linn, Tartu maakond
URL: https://www.google.ee/maps/place/L%...
Õpiväljundid: Koolituse läbinu:
  • Arendab õppijates oskust analüüsida tuleõnnetuste tekke põhjuseid ja kriitilise tähtsusega õnnetuse etappide sisu;
  • arendab õppijate individuaalseid oskuseid ja teadmisi tuleõnnetuste ära hoidmisel, neile reageerimisel ning õnnetuse tagajärgede leevendamisel;
  • rakendab oma õppeaines läbi ohutusõppe rühmatööd ja IKT vahendeid turvalisema kogukonna loomisel.
Sihtgrupid: Õpetaja.
Õpetajad
Haridustasemed: Üldharidus
Eesmärgid: Koolituse läbinul on teadmised ja oskused, kuidas oma aine õpetamise kaudu arendada õppijates enda ja kaaskodanike teadlikkust oma turvalisuse tagamisel ning tuleohtlikus olukorras käitumisel.
Sisukirjeldus: Koolitusel käsitletavad teemad:
  • Ennetustöö metoodikad ning käitumise muutmise mudelid;
  • tuleohutuse õppe lõimimine aineõppesse;
  • tuleõnnetuste statistika;
  • riskeeriv käitumine, mis võib põhjustada tuleõnnetuse;
  • tuleõnnetusest teavitamine ning hädaabikõnede menetlemine;
  • tuleõnnetusele reageerimine nii kodaniku kui ametkonna vaatest;
  • tuleõnnetuse mehaanika;
  • tuleõnnetuse dokumenteerimine;