Helifailid õppetöös

Kokkuvõttev lühikirjeldus Koolituse eesmärk on tutvustada helifailide kasutamisvõimalusi õppetöös, tutvustada tehnilisi vahendeid nende loomiseks, töötlemiseks ja avaldamiseks.
Toimumise aeg: 23.03.2015 - 03.05.2015
Läbiviimise keel --
Hind osalejale: 32 €

Koolitusel osalemine on tasuta lasteaias, üldhariduskoolis ja kutsekoolides töötavale:

• õpetajale
  • tugispetsialistile (eripedagoog, sotsiaalpedagoog, psühholoog, logopeed)
  • haridustehnoloogile
  • õppejuhile
  • õppeasutuse juhile

Samuti on koolitused tasuta kõrgkoolide haridustehnoloogidele. Koolitus on tasuta tingimusel, et koolitus läbitakse täies mahus. Tutvu koolitusel osalemise tingimustega.

• Kristi Salum (Harno)
Korraldav asutus: Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus
Projektijuht: Triin Kaasik, triin.kaasik@harno.ee, tel: 6510108
Õpisündmuse/ kursuse veebilink: http://koolielu.ee/groups/profile/405533/helifailid-oppetoos
Aadress: Eesti

• teab, kust otsida õppetööks sobivaid helifaile (ISTE 2.a., ISTE 2.c);
• oskab kasutada vähemalt ühte veebipõhist keskkonda helifailide loomiseks ja avaldamiseks (ISTE 2.a., ISTE 1.a.);
• oskab programmiga Audacity luua ja vähesel määral töödelda helifaile (ISTE 2.a., ISTE 3.a);
• on teadlik autoriõigustest ja järgib neid helifaile luues ning teistega jagades (ISTE 4.a.)

Sihtgrupid: Õpetaja, Haridustehnoloog.
lasteaia-, üldharidus-, kutsekooli õpetajad, õppejõud, kes ei ole helifailidega väga palju kokku puutunud, kuid sooviksid neid rohkem oma töös kasutada.
Eesmärgid: Koolituse eesmärk on tutvustada helifailide kasutamisvõimalusi õppetöös, tutvustada tehnilisi vahendeid nende loomiseks, töötlemiseks ja avaldamiseks.

Helifaile ei kasutata õppetöös just palju. Käesolev veebipõhine kursus ongi loodud selleks, et aidata õpetajatel helifaile luua ja neid õppetöösse integreerida.

• helifailide loomiseks ja töötlemiseks vajaliku riistvara ja tarkvara (Audacity)
• helifailide publitseerimine (Podomatic)
• podcastid ja nende kasutamine (Juice).
• autoriõigustega arvestamine helifailide kasutamisel

Õppevorm: veebipõhine
Osalemise eeldus: Arvutioskus kesktasemel. Kursuse läbimiseks on vajalik omada internetiühendusega arvutit, kõrvaklappe ja mikrofoni.

Kursusel osaleja lõpetab kursuse, kui ta on ära teinud vähemalt 90 % ulatuses kursuse kodustest töödest (test, kogemuste kirjeldused, kasutamisvõimaluste väljatoomine, helifaili loomine veebis, helifaili loomine Audacityga, kogemuste kirjeldus podcastide kasutamisega seoses, helifailide kautamine õppetöös).

Õppekavarühm: Hariduse interdistsiplinaarne õppekavarühm
Väljatöötaja: HITSA