HITSA koolitajate talvekool 2017

Üldinfo:
Kokkuvõttev lühikirjeldus Talvekooli eesmärk on toetada HITSA koolitajate teadmiste ja oskuste kujunemist täiskasvanute koolitamise ja hariduse digivaldkonnas.
Toimumise aeg: 17.11.2017 - 18.11.2017
Maht: 14 akad. tundi
Osalejate arv: 30 kuni 40 osalejat
Hind osalejale: 200 €

Koolitusel osalemine on tasuta siis, kui osaletakse kõikidel koolituspäevadel täismahus. 

Koolitajad:
  • Madis Vasser ()
  • Tiina Tambaum ()
Korraldav asutus: Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus
Projektijuht: Triin Kaasik, triin.kaasik@hitsa.ee, tel: 6510108
Toimumise koht
Toimumise koht: Vihula mõis
Aadress: Vihula küla VIHULA LääNE-VIRU MAAKOND
URL: http://www.vihulamanor.com/et
Kirjeldus
Sihtgrupid: Õpetaja, Haridustehnoloog, Õppejuht, Haridusasutuse juht.
HITSA koolitajad
Haridustasemed: Alusharidus, Üldharidus, Kutseharidus, Kõrgharidus
Eesmärgid: Talvekooli eesmärk on toetada HITSA koolitajate teadmiste ja oskuste kujunemist täiskasvanute koolitamise ja hariduse digivaldkonnas.
Sisukirjeldus:

Talvekooli I päeva teema sai inspiratsiooni üldteada faktist, et meie elanikkond vananeb ja Eesti õpetajatest pooled on üle 50 aastased. Tiina Tambaum Tallinna Ülikoolist räägib meiega vanemas eas õppija teemadel. Püüame selgust saada, millised muutused toimuvad normaalse vananemise käigus ja millised neist muutustest mõjutavad õppimist. Arutame, millised on geragoogikas rakendatavad põhimõtted, ehk mida peab arvestama, kui õppija on vanem inimene. Analüüsime, kuidas tekib vanuse alusel diskrimineerimine ja mida saame selle ärahoidmiseks teha. Arutusele tulevad ka projektid, kus lapsed õpetavad vanematele inimestele internetioskuseid. Õhtu lõpetame ühise õhtusöögiga.

Talvekooli II päeva alguses mõtleme koos koolitaja Helje Kasearuga, milline on naeru koht koolitaja igapäevaelus ning kas ja kuidas mõjutab naer õppimist ja õpetamist. Seda teemat uurime ka praktiliselt. Kuna virtuaalreaalsus on iga päevaga aina rohkem kõlapinda leidev termin, siis päeva teises pooles toimub Madis Vasseri (TÜ) ja tema meeskonna juhtimisel virtuaalreaalsuse töötuba, kus kõik osalejad saavad katsetada virtuaalreaalsuse uusimaid seadmeid, samuti arutame nende võimalike kasutusalade üle ja loome üheskoos kiire prototüübi tuleviku õppevahendist.


Õpisündmuse teemad:

“Vana koer uusi trikke ei õpi, aga õnneks pole inimene koer” - millised on geragoogikas rakendatavad põhimõtted, ehk mida peab arvestama, kui õppija on vanem inimene?

Naer õppimise toetajana.

Virtuaalreaalsuse töötuba.

Õppevorm: auditoorne
Lõpetamise tingimused:

Osaletud on mõlemal päeval täismahus.

Väljatöötaja: HITSA

Tagasi kalendrisse