Targalt internetis I kooliastme klassijuhatajatele ja lasteaiaõpetajatele

Kokkuvõttev lühikirjeldus Antud e-kursus on loodud lasteaiaõpetajatele ning I kooliastme õpetajatele, et paremini mõista võimalusi, mida tänapäeva tehnoloogia ja laste huvi selle vastu meile pakub.
Toimumise aeg: 06.04.2015 - 17.05.2015
Kontaktpäev:
  • Veebipõhine koolitus (03.05.2015 12:00 - 03.05.2015 13:00)
Läbiviimise keel --
Hind osalejale: 32 €

Koolitusel osalemine on tasuta lasteaias, üldhariduskoolis ja kutsekoolides töötavale:

• õpetajale
  • tugispetsialistile (eripedagoog, sotsiaalpedagoog, psühholoog, logopeed)
  • haridustehnoloogile
  • õppejuhile
  • õppeasutuse juhile

Samuti on koolitused tasuta kõrgkoolide haridustehnoloogidele. Koolitus on tasuta tingimusel, et koolitus läbitakse täies mahus.

• Piret Seepa (Tallinna Laagna Gümnaasium)
  • Heily Epro-Volmer (Harkujärve Põhikool)
Korraldav asutus: Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus
Projektijuht: Triin Kaasik, triin.kaasik@harno.ee, tel: 6510108
Õpisündmuse/ kursuse veebilink: https://moodle.hitsa.ee/course/view.php?id=10644
Aadress: Eesti
Lisainfo: Kontaktundi ei toimu. Veebipõhine veebinar toimub siis, kui kursus on läbitud. Veebinaril tuleks tutvustada oma valminud lõputööd.

kursuse lõppedes on õppija omandanud teadmised ja oskused oma õpilaste edukaks juhendamiseks internetiohutust puudutavates küsimustes.

Sihtgrupid: I kooliastme õpetajad, klassijuhatajad,lasteaiaõpetajad, lasteaia õppejuhid
Eesmärgid: Tõsta õpetajate teadlikkust e-ohutusest ja jagada teavet, kuidas oma õpilasi probleemide ilmnemisel kõige paremini juhendada

Antud e-kursus on loodud lasteaiaõpetajatele ning I kooliastme õpetajatele, et paremini mõista võimalusi, mida tänapäeva tehnoloogia ja laste huvi selle vastu meile pakub, kuidas seda hariduslikel eesmärkidel rühmas või klassiruumis kasutada; Lisaks vaadatakse üle võimalikud ohud, millega lasteaia- ja kooli esimestes klassides õppivad lapsed enamasti silmitsi seisavad. Kindlasti annab kursusel osalemine õpetajale teadmisi, kuidas erinevates probleemolukordades käituda ning mida ette võtta.

E-ohutuse alasest olukorrast Eestis ja mujal; Laps netis: keskkonnad,probleemolukorrad ja nende lahednamine; nutiseadmed -kuidas neid koolikekskkonnas kõige mõistlikumalt kasutada; meie klassi veebireeglid -viisakus, sõbralikkus, privaatsus ja väärtushinnangute kujundamine; Ohud netis -mida ja kuidas nendest lastele rääkida; Nett on lahe - kasulikud lingid, äpid,jne

Õppevorm: veebipõhine
Osalemise eeldus: baasteadmised arvuti ja interneti kasutamisest; kursusel osalemiseks vajab õpilane mikrofoni ning kõlareid.

kõikide kodutööde õigeaegne esitamine, osalemine webinaridel (2 tk), aktiivne osalemine kursuse foorumis, osalemine ja oma projekti esitlemine.

Märksõnad: internet, internetiohutus, eOhutus, e-ohutus,
Väljatöötaja: HITSA
Veebipõhine koolitus - Üldinfo
Toimumise aeg: 03.05.2015 12:00 - 03.05.2015 13:00