Lihtsad joonistus- ja digikunsti vahendid õpetajale

Kokkuvõttev lühikirjeldus Koolitus aitab õpetajal õppetöös kasutusele võtta digitaalsed joonistusvahendid.
Toimumise aeg: 30.03.2020 - 07.04.2020
Registreerimine avatud 24.03.2020
Osalejate arv: 17 kuni 35 osalejat Grupp on täis

Koolitusel osalemine on tasuta lasteaias, üldhariduskoolis ja kutsekoolis töötavale:

1. õpetajale
    tugispetsialistile (eripedagoog, sotsiaalpedagoog, psühholoog, logopeed)
    haridustehnoloogile
    õppejuhile
  2. õppeasutuse juhile

Alates veebruarist 2019 on osalemine tasuta ka muule koolimeeskonna liikmele, kelle tööülesannetest tulenevalt on koolitusel osalemine vajalik.

Koolitus on tasuta tingimusel, et koolitus läbitakse täies mahus. Tutvu koolitusel osalemise tingimustega.

• Katrin Uurman (Räpina Aianduskool)
Korraldav asutus: Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus
Projektijuht: Triin Saar, triin.saar@hitsa.ee
Toimumise koht: Õpikeskkond Moodle
Aadress: Eesti
URL: https://moodle.hitsa.ee/
Lisainfo: NB! Koolitaja edastab täpse kursuse lingi koos juhistega kõigile koolitusele registreerunutele.
Koolitusel osalemiseks läheb vaja arvutit ja nutiseadet (nutitelefoni või tahvelarvutit).

Koolituse läbinu:
- omab ülevaadet erinevatest lihtsamatest (litsentsivabadest) veebi- ja arvutipõhistest joonistusvahenditest nin joonistamist võimaldavatest nutirakendustest;
- kasutab joonistusvahendeid õppetöö ettevalmistamisel, läbiviimisel ja hindamisel;
- jagab enda töid ning kogub kokku õpilaste tööd distantsõppe tingimustes.

Sihtgrupid: Koolitusele on oodatud kunstiõpetajad ja klassiõpetajad ning ka teised õpetajad, kellele digikunst ja digivahendite abil joonistamine huvi pakub.
Haridustasemed: Alusharidus, Üldharidus, Kutseharidus
Eesmärgid: Koolituse läbimine aitab õpetajal kasutada digitaalseid joonistusvahendeid õppetöös eesmärgipäraselt ja vajadustest lähtuvalt.

Koolitus aitab õppetöös kasutusele võtta digitaalsed joonistusvahendid. Koos õpitakse, kuidas erinevaid digitaalseid joonistusvahendeid kasutada. Kuidas õppetööd ette valmistada, läbi viia ja kuidas rakendada hindamist. Lisaks õpitakse enda näidistööde õpilastega jagamist ning õpilaste joonistustööde kokkukogumist.

• Ülevaade lihtsamatest digitaalsetest joonistusvahenditest ja nende kasutamisest õppetöö ettevalmistamisel läbiviimisel, hindamisel;
  • Näidistööde jagamise ja õpilaste tööde kogumise võimalused distantsõppes.

Õppevorm: veebipõhine
Õppekeskkonna kirjeldus: Moodle
Hindamisviisid: Mitteeristav.
Osalemise/ alustamise eeldused: Koolitusel osalemise eelduseks on:
- interneti, arvuti- ja nutiseadme kasutamise võimalus;
- HITSA Moodle´i kasutuskonto olemasolu;
- valmisolek luua erinevatesse katsetatavatesse veebikeskkondadesse kontosid;
- valmisolek installeerida nutiseadmesse erinevaid, katsetatavaid rakendusi.

Koolitus loetakse positiivselt läbituks ja väljastatakse sellekohane tunnistus, kui koolitusel osaleja:
- on olnud aktiivne ja tulemuslik õppeülesannetega töötamisel;
- on sooritanud iseseisvad tööd vastavalt õpijuhisele ja esitanud need tähtaegselt.

Märksõnad: kunst, digikunst, kunstiõpetus, joonistamine

Registreeri ootenimekirja