Arduino robootika mBOT näitel

Общая информация
Объем: 8 акад. часа (-ов)
  • Аудиторный: 2 акад. часа (-ов)
  • Практический: 6 акад. часа (-ов)
Цена для участника: 45.00
Число участников: 15 до 25 участников
Описание
Результаты обучения:

Kursuse läbinu on võimeline iseseisvalt kasutama mBOT robotit ja Arduino arendusplatvormi õppetöös ja/või huvihariduses.

Целевая группа в свободной форме: reaalainete õpetajad, huvijuhid
Цели: Koolituse eesmärk on arendada programmeerimisoskust, õppida tundma ja rakendama õppetöös mBOT robotit ja Arduino arendusplaati, vastavaid tarkvara arenduskeskondi, erinevaid elektroonikakomponente ja laiendusplaate. Koolitusel saavad osalejad esmase kogemuse mBOT roboti ja Arduino riistvara kasutamisega. Koolitus sobib ideaalselt ettevalmistuseks õpetajale, kellel soov osaleda enda õpilastega mõnel õpilasvõistlusel, nt Robotexil.
Описание содержания:

Koolituse läbinu tunneb mBOT robotit põhiosasid, oskab neid kirjeldada ja kasutada mBOT õppetöö läbiviimiseks. Osalejaile tutvustatakse ning õpetatakse erinevaid mBlock programmeerimise keskkondi (mBlock 5 PC ja App). Koolituse käigus lahendatakse erinevaid ülesandeid lihtsamast (robot sõidab ümber tooli) keerulisemani (joonejälgimine). Programmeeritakse nii graafilises scratchilaadses keskkonnas kui C-programmerimise keeles. Päeva teises pooles käsitletakse sobiva Arduino või selle derivaadi valiku nüansse (võimekam ja odavam Idead Studio Iteaduino jne). Tutvustatakse, mis on Arduino arendusplaadi eelised mBOT või muude sarnaste ees. Õpetatakse kasutama Arduino IDE arenduskeskkonda ning seal näidiskoodide käivitamist. Osalejad teevad läbi näited elektroonikakomponentidega, nagu RGB valgusdioodi, lüliti, ADC anduri, mootorite, joysticki, ultraheli kauguse anduri ühendamise ja kasutamise kohta. Lisaks käsitletakse jadaliidest ja ekraani kasutamist. Vastavalt vajadusele õpetatakse elektroonika põhitõdesid pinge, voolu, takistuse, voldi, ampri, ja oomi osas. Koolitusel räägitakse juurde tausta, seletatakse täpsemalt riistvara võimalusi ja omandatakse professionaalse juhendaja abiga kõik õpitulemused. Koolitusel osalenu valmistatakse ette analoogseid ülesandeid õpilastega koolis läbi tegema.

Темы учебного мероприятия:

9.00 Kogunemine, tervitussõnad, osalejate tausta väljaselgitamine

9.15 Arduino robootika tutvustav mini-loeng

10.00 mBOT roboti arenduskeskkonna üles-seadistamine ja graafiline programmeerimine

10.45 Paus (15 min)

11.00 mBOT programmeerimine C keeles (joonejälgimine)

12.30 Lõuna (omaosalus)

13.30 Arduino (blink LED, RGB, serial, joystick, servo motor)

15.00 Paus (10 min)

15.10 Arduino (ekraan, kauguse andur, liidesed)

17.30 Koolituse lõpp


Форма обучения: auditoorne
Предпосылка для участия: Minimaalsed teadmised arvutite vallas, alustame algusest ja lõpetame ise koodi kirjutamisega. Varasem kogemus LEGO robootikaga on soovituslik eeldus olemiseks, sest koolitusel alustatakse teemadega tasemelt, kus LEGO robootika koolitused enamasti lõpetavad.
Условия окончания:

Aktiivne osalemine kontaktõppepäeval ja praktiliste ülesannete lahendamine koolitusel.

Тип документа: Tunnistus
Язык проведения --
Учреждение-организатор: Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus
Руководитель проектов: Kristi Salum, Kristi.Salum@harno.ee, tel: 53422398
Наблюдающий партнер: Robotimeister OÜ
Преподаватели:
  • Alo Peets (Robotimeister OÜ)
Ключевые слова: Arduino, mBOT, robot, robootika, programmeerimine, elektroonika
Это события, не связанные ни с одним модулем
Arduino robootika mBOT näitel
Arduino robootika mBOT näitel - Общая информация
Форма обучения: auditoorne
Описание содержания: Koolituse läbinu tunneb mBOT robotit põhiosasid, oskab neid kirjeldada ja kasutada mBOT õppetöö läbiviimiseks. Osalejaile tutvustatakse ning õpetatakse erinevaid mBlock programmeerimise keskkondi (mBlock 5 PC ja App). Koolituse käigus lahendatakse erinevaid ülesandeid lihtsamast (robot sõidab ümber tooli) keerulisemani (joonejälgimine). Programmeeritakse nii graafilises scratchi laadses keskkonnas kui C-programmerimise keeles. Päeva teises pooles käsitletakse sobiva Arduino või selle derivaadi valiku nüansse (võimekam ja odavam Idead Studio Iteaduino jne). Tutvustatakse mis on Arduino arendusplaadi eelised mBOT või muude sarnaste ees. Õpetatakse kasutama Arduino IDE arenduskeskkonda ning seal näidiskoodide käivitamist. Osalejad teevad läbi näited elektroonikakomponentide nagu RGB valgusdioodi, lüliti, ADC anduri, mootorite, joysticki, ultraheli kauguse anduri ühendamise ja kasutamise näited. Lisaks käsitletakse jadaliidest ja ekraani kasutamist. Vastavalt vajadusele õpetatakse elektroonika põhitõdesid pinge, voolu, takistuse, voldi, ampri, ja oomi osas. Koolitusel räägitakse juurde tausta, seletatakse täpsemalt riistvara võimalusi ja omandatakse professionaalse juhendaja abiga kõik õpitulemused. Koolitusel osalenu valmistatakse ette analoogseid ülesandeid õpilastega koolis läbi tegema.
Распорядок дня: 9.00 Kogunemine, tervitussõnad, osalejate tausta väljaselgitamine
9.15 Arduino robootika tutvustav mini-loeng
10.00 mBOT roboti arenduskeskkonna üles-seadistamine ja graafiline programmeerimine
10.45 Paus (15 min)
11.00 mBOT programmeerimine C keeles (joonejälgimine)
12.30 Lõuna (omaosalus)
13.30 Arduino (blink LED, RGB, serial, joystick, servo motor)
15.00 Paus (10 min)
15.10 Arduino (ekraan, kauguse andur, liidesed)
17.30 Koolituse lõpp

Искать проведение этого учебного мероприятия в календаре

Вернуться в портфель курсов